Новини » Політика

Каплін: Створено штаб, який юридично обґрунтовує зрив місцевих виборів

Є сторони, які намагаються нав’язати суспільству думку про необхідність перенесення або зриву місцевих виборів. Створено штаб спеціалістів, які розробляють юридичне обґрунтування зриву виборів.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Погляд на тиждень»(щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України Сергій Каплін .

Народний депутат зазначив, що місцеві вибори потрібно обов’язково проводити. Адже сьогодні 70 % міських голів, депутатів у обласних та районних адміністрація – це люди, які були  приведені попередньою владою.

«Я переконаний на 100 %, що будуть інші законопроекти, які можуть стати засобом маніпуляції та зриву обговорення важливого закону про місцеві вибори. Проте ми повинні розуміти, що той закон, який зараз вноситься на обговорення – це спільна консолідована позиція різних політичних сил», - зазначив нардеп.

Механізми контролю, які пропонує новий закон, сьогодні успішно працюють у країнах Європи. В українській системі вони призведуть до повного еволюційного перезавантаження українських політичних еліт.

«У цьому законі ми брали за основу німецьку модель вибрів, яка передбачає, що виборець буде голосувати за кандидата і за його політичну силу. Як наслідок, політична сила буде підбирати собі адекватних кандидатів, які будуть висуватися в округах. А кандидати, в свою чергу, будуть іти до адекватних політичних сил, які мають гарну репутацію і не заплямовані корупцією», - пояснив Сергій Каплін.

Народний депутат прогнозує, що цього, або наступного року, відбудуться також і нові парламентські вибори. На думку нардепа, вони проходитимуть неспокійно, адже діюча влада буде намагатися всіляко залишитися на своїх посадах.

Loading...