Новини » Суспільство 31 травня, 2015, 15:00
Якби я був українцем, то захоплювався б сміливістю ваших воїнів, - Бернар Анрі Леві

Бернар-Анрі Леві - французький філософ, письменник, режисер, політичний журналіст, а також великий прихильник України. Свого часу він висвітлював війну за незалежність Бангладеш від Пакистану та конфлікт у колишній Югославії. Підтримував війну з тероризмом в Афганістані, а під час боїв у Південній Осетії вів репортажі з Грузії. Виступав Бернар-Анрі Леві і на сцені Євромайдану, вболіваючи за українців. А під час зимової Олімпіади в Сочі закликав європейських спортсменів відмовитися від участі в ній, таким чином протестуючи проти насилля у Києві. У лютому побував на сході України в Краматорську, де у шпиталі провідував місцевих.

Бернар Анрі Леві в інтервʼю аналітично-інформаційній програмі «Погляд на тиждень» телеканалу ZIK поділився думками щодо ситуації в Україні, та дав кілька порад, як українцям протистояти військовій агресії сусіда.

Пане Бернаре, вітаємо вас у Львові! Ви привезли досить неоднозначну п’єсу до України - «Готель Європа». Який ви хотіли вкласти зміст в цю назву, адже вона є метафоричною?

Це нескладна п’єса, її меседж простий - Європа стала лише готелем, вона не має душі. Європа втратила відчуття цінностей. Коли українці виходять на європейську сцену, то їх не чують. На Євромайдані українці боролися за європейські цінності, вони гинули за ті цінності, в які європейці не вірять. Це моя думка про Європу, яка не помічає тієї боротьби, яку ведуть українці.

Ви особисто були на Майдані, і бачили Україну. Які зміни з того часу відбулись в Україні?

На жаль, країна дуже втомлена. Під час Майдану були величезні сподівання, а сьогодні це суміш сподівань і розчарувань. Віра в Європу - жива. Сміливість, мужність солдатів, які відбивають атаки російських найманців, - вражає. Я розчарований тією скромною європейською підтримкою. Виявилось, що Європа не чує українського заклику.

Ви на власні очі бачили конфлікти в Югославій і Грузії. Як оцінюєте ситуацію на Сході України? 

Важко порівнювати ці ситуації. У Грузії російські війська були за кілька годин. Думаю, якби не втрутилась Франція, то Путін зайняв би Тбілісі. У Боснії і Герцеговині були десятки тисяч жертв, десять тисяч - у Сараєво, і сотні тисяч - по всій країні. Слава Богу, в Україні до цього не дійшло. В Україні російські війська поводяться невпевнено. Путін розуміє, що є кордон, який він не може перетинати, але це не завадило йому анексувати частину України, не завадило відправити сюди солдатів російської армії.

Яким, на вашу думку, може бути розвиток цього конфлікту?

Бачу одне вирішення, рішення, яке б відповідало європейським цінностям, - це змусити Путіна відступити. Він мусить відступити. Українці хочуть увійти до Європи, і Росія має це зрозуміти. Для мене - це єдиний вихід із конфлікту. Якщо ви виграєте культурну битву, битви на політичному і військовому фронтах, то так змусите Путіна відступити. І потрібно, щоб Європа була з вами, я належу до тих європейців, які борються за Україну.

Ви приїхали із Франції. Можете описати, як у вашій країні сприймають ситуацію в Україні?

У Франції є люди, які вважають, що це нормально, що російська армія в Україні. Наприклад, такою є політична партія Жан-Марі Ле Пена. Це праворадикальна фашистська партія. У моїй країні є проросійська, пропутінська частина людей. Росія - то велика країна, а Путін - поганий правитель для цієї держави, справжній диктатор. Великий російський народ заслуговує іншого керівника, а не дрібного Путіна.

Чи можете сказати, де межа, Путіна як агресора?

Межа там, куди американці і європейці його допустять. На жаль, американці та європейці прийняли те, що Крим залишиться в Росії. Для мене це неприпустимо, адже вперше з часів Другої світової війни кордони країни змінюються силовим методом. Це вже величезний відступ Європи.

Які висновки повинні зробити українці для себе? 

Якби я був українцем, то захоплювався б сміливістю ваших військових, захоплювався б воїнами в Дебальцевому, які довго перебували під шквальним вогнем противника, які не відступили доти, доки не отримали наказу. Якби я був українцем, то відчував би вдячність до керівництва країни. Ви маєте хорошого президента, він не був готовий до керівництва держави під час війни, але зараз він добре справляється. Я трохи знаю Порошенка, зустрічався з ним у Києві та Парижі. А простим українцям я б порадив набратись терпіння і сміливості, але ви і так наділені цими рисами! 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 22:53 :33