Новини » Економіка

Обама скасував дію указу про блокування держвласності Росії

Американський президент Барак Обама повідомив конгрес про припинення дії свого указу від 25 червня 2012 року, який згідно з двосторонніми домовленостями з переробки збройового урану регулює блокування владою США російської державної власності.

Після того, як 500 метричних тонн високозбагаченого урану з російських ядерних боєголовок були перероблені в паливо для комерційних ядерних реакторів у США «більше немає необхідності в захисному блокування» активів Росії, – заявив президент і додав, що всі виплати від США Росії за даним договором вже завершені.

Указ 2012 року встановлював, що активи РФ, безпосередньо пов’язані з урановими виплатами, захищені від будь-яких посягань з боку американських судів і влади, щоб забезпечити безперешкодну реалізацію програми.

Обама скасував дію указу про блокування держвласності Росії Угода ВЗУ (високозбагачений уран – низькозбагачений уран) була укладена РФ і США в 1993 році, в США воно відоме під назвою «Мегатонни в мегавати».

США допомогли переробці запасів урану з боєголовок російської ядерної зброї, чисельність якого була скорочена на паритетній основі з США згідно з двосторонніми угодами. П’ятсот тонн переробленого урану – це аналог приблизно 20 тисяч ядерних боєзарядів.

За даними Білого дому, озвученим в 2013 році, програма «Мегатонни в мегавати» постачала сировину для вироблення близько 10% всього електрики в США протягом 15 років, повідомляє «ZN.UA».

Нагадаємо, 26 травня, Обама заявив, що Росія демонструє «все більш агресивну позицію» по відношенню до України.

 Loading...