Новини » Світ

У Росії пояснили, для чого Путін захопив Крим

Російські військові в Криму. Фото: ZIK/EPA/YURI KOCHETKOV

Анексія Криму потрібна була президенту Росії Володимиру Путіну, насамперед, для зміцнення його влади за допомогою ідеї «русского мира».

Таку думку висловив російський політолог та публіцист Андрій Піонтковський, інформує «Апостроф».

«Путін вирішує свої особисті проблеми. Він вирішує питання своєї довічної влади. Жоден диктатор не може засновувати свою владу виключно на насильстві, йому потрібна якась надихаюча ідея, яка на певний час засліпить значну частину населення і приверне її на бік влади... Так було в гітлерівській Німеччині, у Радянському Союзі. Ось і Путін висунув ідею «русского мира», проголосивши свій священний обов’язок «захищати» по всій планеті не лише громадян Росії, а й всіх етнічних росіян і людей, які розмовляють російською мовою», – пояснив він дії російського лідера.

За словами Піонтковського, на якийсь час ідея «русского мира» виявилася «досить популярною і стала ідеологічною базою для путінської диктатури».

«Економіка Росії – це те саме, що і економіка України часів президентства Віктора Януковича. Це злодійський паханат. Людей нагорі турбує не економічна перспектива країни, а утримання влади. У контексті вирішення цієї проблеми така об’єднуюча націю агресія виявилася на якийсь момент вдалим політтехнологічним ходом», – додав він.

 

Loading...