live
Новини » Події 3393

Мобілізовані вчаться захищати Україну у домашніх капцях та джинсах

У Міноборони не встигають із пошиттям військової форми, тож не усі мобілізовані отримали відповідний одяг. Відтак, вчитись захищати Україну чоловікам доводиться у домашніх капцях та джинсах.

У Міністерстві запевняють, що днями усі мобілізовані будуть одягнуті і взуті. Але ні хлопці з передової, ані мобілізовані у це не вірять, тож купують за власні гроші або сподіваються на поміч волонтерів.

Про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичного проекту «Погляд на тиждень» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).

Військовим на полігоні бракує найелементарнішого – форми. Інформація про те, що вояки, призвані під час п’ятої хвилі мобілізації, не отримали навіть камуфляжу прокотилась цього тижня усією країною. Мобілізовані ж скаржаться: якщо з Міноборони таки видадуть форму, то вона під час бойових дій довго не прослужить.

«Вона дуже швидко зношується і потім ходиш, як порося. До того ж немає багатьох розмірів. До прикладу, я досі ще не отримав свого камуфляжу. Мені, це не критично, адже маю багато одягу, який купили друзі та волонтери», – каже військовий із 28-ої бригади Іван.

Найбільші накладки із мобілізованими за п’ятої хвилі – якщо раніше хлопців одягнули, то для нещодавно призваних чоловіків одягу уже забракло.

«Зараз армія одягається з коліс – шиють форму і вона відразу відправляється у війська. Раніше це вирішувалось через стратегічні запаси. Чому зараз вони не використовуються – це велике питання. Думаю, або їх немає, або просто не використовують. За це хтось повинен відповісти», – наголошує військовий експерт Володимир Гулима.

«Всі наші склади опустошили ще минулого року. За рік АТО було куплено 63 тисячі комплектів форми. Це не покриває всіх, хто брав участь у бойових діях», – розповів радник президента, волонтер Юрій Бірюков.

Та, попри все, існують норми забезпечення військового, згідно з якими він повинен отримувати від держави: комплект нижньої білизни, військову форму, каску, бронежилет, автомат Калашникова, ремінь, берці, спальник, каримат, саперну лопату, шапку, казанок, чашку, ложку, плащ-дощовик та флягу для води.

«Нам залишилась в спадок система, яка зроблена так, що не може працювати. Ми проводимо процедури по закупівлі усього необхідного – від форми, шкарпеток до бронежилетів. Все, що потрібно, у них буде», – запевнив радник Міністра оборони України, голова тендерного комітету Міністерства оборони України Олег Свірко.

Проте ані військові, ані волонтери не вірять у слова радника Міноборони, та й кажуть: якщо військового і забезпечать усім необхідним, то терміни експлуатації одягу не збігаються з реаліями.

«Нормами не передбачено кілька комплектів форми. Один раз попав під обстріл – і все. Якщо шолом прострелений, то його можна поміняти лише через волонтерів», – наголошує волонтер української армії Інна Ольхова.

Тому волонтери і змушені брати усе в свої руки, самотужки шити форму і передавати її на передову. Уже відправили не одну сотню комплектів.Кажуть, вони і якісніші, і довговічніші.Та додають: звертаються до них не лише за формою, просять усе – починаючи від субпродуктів, закінчуючи шкарпетками, найбільше потребують маскувальних засобів, які за нормами забезпечення взагалі не передбачені.

 

Loading...
Loading...
Loading...