Новини » Львів

Поблизу села Брониця, що на Львівщині, вільно розгулює бурий ведмідь

Бурий ведмідь. Фото: svitppt.com.ua

На Львівщині поблизу села Брониця, Дрогобицького району Львівської області, розгулює бурий ведмідь. Місцеві мешканці підозрюють, що тварина втекла із собачого розплідника, де її використовували для тренування мисливських псів.

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) Марти Шикули.

Останній похід на город поблизу своєї домівки мешканка села Брониця пані Тетяна пригадує з острахом.

«Я побачила, як у траві лежало таке, ніби теля темно-коричневого кольору, повернене головою до лісу. Зі мною якраз був онук, то він зразу каже: «Бабо, давай йдемо швидше, бо там ведмідь», – розповідає про свою прогулянку Тетяна.

Жінка не єдина в селі зустріла ведмедя. Місцеві вже навіть висунули свою версію про те, звідки у Брониці міг взятися хижак. Припускють, тварина втекла із собачого розплідника, який знаходиться неподалік села. Тут хижаків використовували для тренування мисливських собак. Однак, власник розплідника запевняє, що селом бродить не його ведмідь.

«Я спочатку теж подумав, що це мій ведмідь. Однак цей забрів з гір. Адже звідси до них 10-12 кілометрів», – переконував власник розплідника Микола Кобільник.

Однак, місцеві мисливці впевнені у протилежному.

«Дикий ведмідь ніколи до людей не підійде – він тікатиме. А у ведмедя, який звик до людей, вже немає цього страху і він собі може наблизитись», – переконаний мисливець Мирослав Давидяк.

Такої ж думки і зоозахисники. Мовляв, своїх вихованців на волю господар випустив сам, щоб уникнути відповідальності за цькування тварин.

«В Україні дозволено утримувати ведмедів, але цькування заборонено законом про жорстоке ставлення до тварин. П‘ятого травня Порошенко навіть підписав закон, де є пряма заборона цькування бурого ведмедя і вовка собаками», – зазначає представник Національного екологічного центру України Наталія Вишневська.

Де зараз перебуває тварина, невідомо. Тож люди і далі живуть у страху.

Нагадаємо, близько місяця тому із розплідника мисливських собак «Енейко», що у селі Брониця Львівської області, зникли ведмеді. Цей факт зафіксували експерти та громадські активісти, які 16 квітня перевіряли діяльність підприємства.

Loading...