Новини » Львів 20 травня, 2015, 17:43
Єдиний в Україні музей модерної скульптури, що під Львовом, відсвяткував своє десятиліття

Сьогодні, 20 травня, Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри, що розташований у смт Брюховичі поблизу Львова, відзначив десяту річницю з дня заснування.

Про це повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації.

Це перший та єдиний музей модерної скульптури в Україні. На урочистостях голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка відмітив величезний вклад митця Михайла Дзиндри для України, який створив свого роду унікальний музей скульптурних робіт.

На заході також презентували книгу «Казки до скульптур Михайла Дзиндри» від дружини відомого скульптора – Софії Дзиндри. Також відвідувачі мали можливість переглянути документальний фільм «Життя та творчість Михайла Дзиндри».

Зазначимо, що Музей модерної скульптури є відділом Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького. Тут експонується понад 800 унікальних творів абстрактного мистецтва, серед яких – скульптури пластичних асоціацій, абстрактні форми та рельєфні портрети.

Довідка.

Михайло Дзиндра (1921-2006) – український художник, скульптор-модерніст.

Народився в Україні в с. Демня Миколаївського району. У роки війни вчився у Львівській мистецько-промисловій школі. В 1944 році емігрував за кордон спершу у Чехословаччину, далі в Західну Німеччину, і нарешті в Америку (США).

У 1991 році повернувся в незалежну Україну.

За власні кошти збудував музей (площею 1409 м²), де розмістив понад 800 перевезених зі США власних скульптур, які подарував державі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 21:13 :22