Новини » Світ 17 травня, 2015, 15:53
У Варшаві відбувся марш за солідарність з Україною

У Варшаві близько 200 осіб узяли участь у мітингу та ході центральними вулицями до посольства України в Польщі, у такий спосіб висловивши підтримку Україні та кримськотатарському народу напередодні 71-ї річниці депортації з Криму.

Участь у заході взяли українці, поляки, білоруси, росіяни, кримські татари та представники інших національностей, – Укрінформ.

«Такі акції на підтримку України, які відбуваються більш ніж рік у Польщі, є найбільш показово підтримкою і солідарністю з Україною, оскільки ця солідарність сьогодні потрібна Україні, аби впоратися з викликами. Якщо ми відчуваємо підтримку на офіційному рівні – рівні президента, глави уряду – а також польського суспільства, то воювати з російською агресією і проводити реформи в Україні нам буде простіше», – сказав у коментарі агентству учасник маршу, посол України в Польщі Андрій Дещиця.

За його словами, питання Криму стоїть на порядку денному офіційних розмов і переговорів, і «це дає надію, що питання кримських татар і Криму буде вирішено».

Лідер варшавського Євромайдану Наталія Панченко відзначила, що ініціатива проведення такого заходу належить саме польським активістам.

«Акцію «Польський марш солідарності з Україною» повністю організовують поляки. Євромайдан-Варшава є єдиною організацією, в якій є українці, решта – польські організації, які співпрацюють з Україною», – уточнила вона.

За її словами, українські учасники акції визначили собі іншу роль: написати полякам тисячу листів, у яких дякують за підтримку українців у складний для них період. Ці листівки роздавали учасникам маршу та перехожим.

«Від усього серця дякуємо тобі, брате поляку! За те, що завжди приходиш нам на допомогу! За те, що не відвертаєшся від нас, коли знаєш, що ми страждаємо. За те, що завжди нас підтримуєш у боротьбі за найвагоміші спільні цінності: честь, свободу і незалежність батьківщини. Дякуємо за відкрите серце і за братню руку! Разом ми – сильніші! Разом – обов’язково переможемо!»- йдеться у листі.

Панченко також підкреслила, що акцію присвячено кримським татарам: «Цю акцію ми робимо для них, їхніх друзів, рідних. Ми знаємо, що тим, хто залишився у Криму, важко і хочемо показати їм, що ми разом з ними, все розуміємо і хочемо хоча б якось морально їх підтримати».

«Польський марш солідарності з Україною» організували Євромайдан-Варшава, фундації «Крим» і «Відкритий діалог», товариства друзів України і «Покоління».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 19:22 :25