live
Новини » Події 1662

Аварію ракети «Протон» могли організувати диверсанти, – Держдума

Причиною падіння в суботу, 16 травня, ракети-носія «Протон» може бути диверсія.

Про це заявив заступник голови комітету Держдуми Росії з науки і наукомістких технологій Михайло Дегтярьов, – повідомляє УНН.

«Сьогодні ми бачимо поспіль дві аварії двох різних ракет напередодні реформи ракетно-космічної галузі. Президент вносить до Держдуми законопроект про створення держкорпорації Роскосмос, і одразу падають дві абсолютно різні ракети. Тут треба, в першу чергу, працювати органам держбезпеки і шукати причину або поза країни, або всередині галузі, але саме з точки зору технічної диверсії», – упевнений депутат.

В уряді Росії також вважають, що необхідно знайти і покарати конкретних винуватців останніх провалів в космосі. Про це заявило джерело в колегії Військово-промислової комісії (ВПК) при уряді РФ.

«Завдання не в тому, щоб» полетіли голови «керівників різного рангу. Якщо з’ясується, що у аварії є конкретні винуватці, вони, безумовно, будуть покарані», – пояснив співрозмовник агентства.

Нагадаємо, 28 квітня космічна вантажівка «Прогрес М-27М», вийшовши на орбіту, не змогла пристикуватися до МКС і 8 травня в результаті неконтрольованого сходу з орбіти згоріла у щільних шарах атмосфери над Тихим океаном. У ніч на 16 травня російським фахівцям не вдалося виконати корекцію висоти орбіти МКС. 16 травня в результаті аварійного відключення двигуна третього ступеня, сталася аварія ракети-носія «Протон-М» з мексиканським супутником. За деякими даними, космічний апарат впав в Забайкаллі. У прес-службі Роскосмосу заявили, що носій практично повністю згорів в атмосфері.

 

Loading...
Loading...
Loading...