Новини » Львів 12 травня, 2015, 10:35
На Львівщині у селян забирають городи під забудову

Мешканці сіл Долиняни та Попелі Городоцького району заявляють про бездіяльність та зловживання голови Долинянської сільської ради Любомира Галіва. Сільський голова розпочав розробку генплану села без врахування думки громади та намагається віддати під забудову 5 га землі в урочищі Попелі, де розташовані городи, якими люди користуються по 15 років, деякі ділянки вже приватизовані.

Про це IA ZIK повідомила мешканка села Попелі Долинянської сільської ради Юлія Алексевич на прохання громади села.

За її словами, у жовтні-листопаді 2014 року відбулися зібрання щодо розробки генплану села. Тоді сільський голова заявив, що ділянки ОСГ, якими люди користуються понад 15 років, підуть під забудову.

Сільрада планує в урочищі Попелі квартал забудови загальною площею 5 га, з яких 4 га перебувають у комунальній власності, 1 га – у приватній власності людей. При цьому селянам, які мають городи площею 0,22 га та 0,18 га обіцяють там ділянки під забудову меншої площі – 0,12 га. Мешканці Долинян та Попелів, які багато років користуються городами – проти забудови, про що і заявляли на зібраннях.

«На зборах села люди за це не голосували. Щоправда, перед зборами села голова схитрував: запропонував людям писати заяви про надання ділянок під забудову на своїх городах, оскільки в іншому випадку городи будуть відібрані, при цьому не сказав, ділянки якої площі будуть виділятися під забудову – що ті, хто має 0,22 га, будуть мати 0,12 га. Тому дехто з людей понаписував такі заяви, щоб не залишитися взагалі без земельної ділянки.

Окрім того, сільський голова заявляв, що людям треба буде заплатити 7 тис. грн за проектну документацію нового кварталу.

Коли ми поцікавилися, чи укладена угода на розробку генплану села, скільки він коштує, до якого числа він має бути затверджений, отримали відповідь, що проект розробляється без укладення угоди, а це суперечить чинному законодавству», – повідомила Ю.Алексевич.

За її словами, у грудні 2014 року люди звернулися із заявами до сільської ради про надання дозволу на приватизацію своїх городів. Тоді сільрада надала відповідь, що це питання буде розглянуто на земельній комісії. Рішення комісії немає досі.

Селяни переконані, що вирішувати долю земель без врахування думки громади сільська рада не може. Про це також вказує постанова Кабінету міністрів, яка регулює це питання.

«Так, звичайно, ми ще не всі приватизували наші городи, але ж і приватизація на законодавчому рівні ще не завершилася. Тому, коли буде у нас фінансова можливість оформити приватизацію, тоді ми її реалізуємо. А до того часу ніхто не може вирішувати за нас, як нам цими ділянками розпоряджатися, тим паче, що ми їх використовуємо за призначенням – вирощуємо городину, аби прогодувати наші родини. Наші батьки важко працювали у колишньому колгоспі, щоб отримати цю землю», – наголошується у зверненні мешканців Долинян та Попелів до голови сільської ради.

Селяни проти зміни меж села Попелі за рахунок їх городів, зміни цільового призначення та виділення ділянок під забудову ще й особам, які не мають жодного відношення до сіл Долиняни та Попелі.

Ю.Алексевич додає, що голова сільської ради намагається вирішувати земельні питання тишком-нишком – не звітує перед громадою, хто в селі вже отримав земельні ділянки, і хто претендує на нові. Окрім того, не дозволяє людям приходити на сесії сільради та не повідомляє про дату їх проведення.

Мешканці сіл зверталися зі скаргами на дії сільського голови в прокуратуру. Однак, прокуратура наразі не побачила підстав для втручання у ситуацію, коли людей позбавляють права користуватися їх городами. Однак коли люди будуть вже позбавлені городів, процедура повернення їх буде тривалою і складною. І чи прокуратура зможе їм допомогти, також є під великим питанням.

Голова Долинянської сільської ради Любомир Галів у коментарі IA ZIK заявив, що 5 га в урочищі Попелі передбачені під забудову, оскільки відповідно до нового генплану, у межах села не повинно бути городів. Таке пояснення виглядає дивним, бо важко уявити село без городів. Це ж не місто, де забудований кожен клаптик.

«Ми розробляємо новий генплан села. Одною з вимог містобудівної ради є те, що в межах населенного пункту має бути якнайменше земель ОСГ. Генплан розробляється на перспективу 50 років, тому земельні ділянки в межах населеного пункту мають бути під забудову або під індустріальну забудову. Старий генплан теж передбачав індивідуальну житлову забудову на цій площі 5 га. І ми нічого не вигадуємо, а залишаємо так, як було», – заявив він.

За його словами, йдеться про 29 ділянок, де люди обробляють городи. «Ми сказали, щоб усі ці люди аписали заяви про отримання ділянок під забудову на своїх городах. Майже всі написали такі заяви. Ми переводимо землі особистого селянського господарства у землі під індивідуальну житлову забудову. Ніхто у нікого ділянки не забирає.

Але одна людина, яка керована кимось і вже себе бачить у кріслі, у якому сиджу я, починає бунтувати людей і вводити в оману», – пояснив свою позицію сільський голова.

Він також заявив, що села Попелі в Долинянській сільській раді не існує. «У територіальну громаду Долинянської сільської ради входить село Вовчухи, Долиняни і Годвишня. Вона оголосила себе селом, всюди пише село Попелі – це абсурд», – заявив сільський голова.

Л.Галів також визнав, що з конфліктних городів три ділянки вже приватизовані.

«Ці ділянки ми генпланом передбачили і ми їх відокремлюємо, вони залишаються під ОСГ, як є зараз», – пояснив сільський голова.

Л.Галів також підтвердив, що у разі перевезення городів у плани, люди отримають ділянки меншої площі, оскільки решту землі буде відведено під дороги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 20:34 :14