Новини » Політика 8 травня, 2015, 18:18
Неповазі до спецкомісії Яресько навчилася явно не у США, – нардеп Береза

Щойно закінчилось засідання робочої групи щодо розслідування фактів корупції в держсекторі економіки. Був кворум.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат Борислав Береза.

«Щоправда, з 14 осіб були присутні лише вісім депутатів – представники Нацбанку, ПАТ Державна продовольчо-зернова корпорація, ПАТ Аграрний фонд, ДСБУ, Мінагрополітики. Не прийшли з поважних причин представники Держфінінспекції, представники Генпрокуратури. Проігнорували представники Мінфіну.

Генпрокурор Шокін і міністр Яресько знайшли час прийти на урочисте засідання у ВР, але не знайшли часу, щоб прийти на робочу группу. Також вони не прислали своїх представників. Неповазі до спецкомісії Яресько навчилася явно не у США. Очевидно, з усієї американської політичної культури у нашого міністра лише акцент. Сподіваємося, що ця тенденція найближчим часом зміниться», – написав нардеп.

«Засідання перенесено на вівторок на 18.15. Всім відправлено запрошення. І нагадуємо, згідно зі статтею УК 351, існує кримінальна відповідальність за перешкоджання виконанню обов’язків народного депутата і комітетів. У випадку ігнорування запрошеними гостями робочої групи ми вимушені будемо звернутися в Генпрокуратуру для відкриття кримінального провадження по відношенню до цих осіб. Не хочуть відповідати перед комісією – будуть відповідати перед Законом», – зазначив Береза.

За його словами, комісія також ініціювала повторне звернення до ВР про термінове і необхідне прийняття «Закону про Тимчасову слідчу комісію». «Сподіваємося, що прийняття цього закону надалі полегшить роботу депутатів у питаннях розслідуванні резонансних справ. Ми наразі проламуємося крізь терни», – додав він.

Береза написав, що вони звернулися до голови комітету із законодавчої діяльності Андрія Кожем’якіна про заміну трьох представників цього комітету, які систематично не ходять на засідання.

«Скажімо, Ігор Мосійчук знаходить час на ефіри на каналі 112, але з надуманих причин не ходив і не ходить на засідання робочої групи. Тому ми одноголосно прийняли рішення вимагати заміну представників цього комітету», – зауважив нардеп і додав: «наша робоча група користується одним принципом – повинна бути встановлена істина. Для цього потрібно працювати і не політизувати процес. Відповідальність, яка на нас лежить, усвідомлюють всі члени групи. А значить, зробимо все для об’єктивного вивчення матеріалів і озвучування наших висновків. Всі імена, цифри, схеми, і дати будуть названі, у випадку підтвердження, у підсумковому звіті за результатами робочої групи. Звіт буде публічно зачитаний перед депутатами. Так ми переможемо».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 06:44 :19