Новини » Львів 8 травня, 2015, 10:36
Львів’яни помолились за усіх, кого забрала Друга світова війна

Сьогодні, 8 травня, львівська громада вшанувала усіх загиблих в роки Другої світової війни. Поминальні заходи відбулись на території колишнього концентраційного табору «Шталаг-328», в якому мученицькою смертю, окрім українців, загинули французи, бельгійці, поляки, італійці та представники інших народів.

Як інформує репортер ZIK-Стрім Соломія Коштура, біля символічного хреста, який на території концтабору встановили в пам’ять про 140 тисяч воїнів  Європи, чиє життя обірвалось в центрі Львова, зібралось чимало містян. З червоними маками на одязі, присутні клали до хреста квіти і лампадки та вшанували загиблих хвилиною мовчання. Опісля представники різних конфесій провели спільну поминальну панахиду.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто не повернувся з полів боїв фактично усіх театрів бойових дій. Так склалося, що українці воювали від Норвегії до Єгипту, від Тихого Океану до Атлантичного», –  зазначив директор музею «Тюрма на Лонцького» Роман Забілий.

Він додав, що заходи із вшанування загиблих у Другій світові війні також необхідні для того, щоб зрозуміти й оцінити вклад українців у перемогу над нацизмом. 

Як інформував ZIK, відзначати День пам’яті та примирення у Львові почали з покладання квітів до пам’ятника жертвам комуністичних злочинів.

Усі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 09:27 :38