Новини » Суспільство 5 травня, 2015, 5:34
РПЦ вперше в історії підтримує наступальну війну, – богослов

У Росії православна церква вперше в історії підтримує наступальну війну.

 Про це в інтерв’ю «Фокусу» заявив французький історик, богослов і публіцист Антуан Аржаковський, – повідомляє «Апостроф».

«Московський патріарх Кирило і його близьке оточення приймають рішення, які не пов’язані з православною вірою. Нещодавно він благословляв зброю і пояснював, що парафії в Криму вже не є парафіями Української православної церкви, а відносяться до Московського патріархату. Вперше в історії православна церква підтримує насильство, наступальну війну», – відзначає богослов.

«Я вважаю, що, на жаль, московський патріарх і його оточення втрачають зв’язок з російською церквою, яка дала нам великі імена, такі як святий Сергій Радонезький, святий Серафим Саровський, отець Олександр Мень – духовних людей, які проповідували любов, а не насильство», – додає він.

На його думку, сьогодні необхідно допомагати православної церкви в Росії реформуватися і вийти з парадигми Другої світової війни.

«Де є тільки чорні і білі, де постійно критикуються уніати, розкольники. Це просто радянська ментальність», – відзначає Аржаковський.

Як повідомлялось, у квітні глава Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Філарет заявив, що українська церква може протистояти сепаратизму, доносячи до людей правду про те, хто розпалив війну на Донбасі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 21:13 :45