неділя, 3 травня, 2015, 3:19 Події
На Херсонщині козаки відзначили річницю Кам’янської Січі

На Херсонщині представники козацьких організацій області урочисто відзначили 306-у річницю заснування Кам’янської Січі.

Про це кореспонденту Укрінформу розповіли в Департаменті з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської облдержадміністрації.

«У селі Республіканець Бериславського району, на території колишньої Кам’янської Січі, 1 травня відбулися урочисті заходи з нагоди 306-ї річниці її заснування. На свято прибули козаки з Херсона та багатьох районів області, представники обласної та районної влади, громадськості області – загалом близько 150 чоловік. Біля пам’ятника козакам Кам’янської Січі та могил кошових отаманів Костя Гордієнка і Василя Єрофєєва священником УПЦ Київського Патріархату отцем Сергієм було проведено молебень, поклали вінки та квіти. Після цього на Січовому майдані відбулися шикування козаків, церемонія виносу козацьких прапорів та підняття Державного прапору України. На завершення відбувся концерт ветеранського козачого хору», – розповіли в департаменті.

Водночас, вперше за останні роки, на козацьке свято з нагоди відзначення річниці заснування Кам’янської Січі та вшанування похованих тут запорозьких козаків не приїхали козаки з інших регіонів України, які традиційно брали участь у цьому заході. «Це пов’язано із нинішніми подіями в Україні», – пояснили в департаменті.

Не було цього разу на козацькому святі в Кам’янської Січі й традиційного для нього заходу – після закінчення урочистостей тут не варили для учасників знаменитий козацький куліш.

Як повідомляв Укрінформ, Кам’янська Січ на території нинішньої Херсонщини існувала протягом 1709-1711 років та 1728-1734 років. На сьогодні вона вважається єдиною Січчю запорозьких козаків, де збереглися основні її складові частини, зокрема, рештки козацьких куренів, Січового майдана, виробничих майстерень, козацький цвинтар. За часів існування Кам’янської Січі тут було 40 куренів і проживало близько 2 тисяч чоловік.

Восени 2009 року колишня Кам’янська Січ запорозьких козаків затверджена філією Національного заповідника «Хортиця».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 04:55 :07