субота, 2 травня, 2015, 16:41 Львів
У матчі 22-го туру Прем’єр-ліги «Карпати» у гостях програли «Іллічівцю»

У рамках 22-го туру ХХІV чемпіонату України з футболу серед клубів Прем’єр-ліги львівські «Карпати» сьогодні у гостях зіграли проти маріупольського «Іллічівця». Гра на полі стадіону «Метеор» у Дніпропетровську закінчилася мінімальною поразкою карпатівців з рахунком 0:1.

Футбол. Прем’єр-ліга України 2014/2015. Матч 22-го туру

«Іллічівець» (Маріуполь) – «Карпати» (Львів) – 1:0 (0:0)

2 травня. Початок – 14:00. Дніпропетровськ. Стадіон «Метеор». Сонячно. +18°С. 200 глядачів.

Свисток  Арбітр – Євген Арановський (Київ).

Офсайд  Асистенти арбітра: Олександр Холодинський (Лозова, Харківська обл.), Андрій Литвин (Київ).

Четвертий арбітр – Іван Бондар (Київ).

Делегат ФФУ – Олександр Приставка (Кривий Ріг).

Спостерігач арбітражу – Ігор Хіблін (Хмельницький).

"Іллічівець"«Іллічівець»: Гальчук, Шевчук, Вовкодав, Гринь, Матяж, Чурко (Ілюк, 90+2), Скоблов, Зубков, Вакуленко, Валєєв, Цюпа.

Запасні: Чурілов, Яворський, Мандзюк, Очігава, Суходуб, Лучик.

Головний тренер – Микола Павлов.

"Карпати"«Карпати»: Мисак, Мірошніченко, Гітченко, Пластун, Костевич, Даушвілі, Чачуа (Карноза, 62), Худоб’як, Страшкевич (Гуцуляк, 39), Кожанов, Голодюк (Захарків, 73).

Запасні: Підківка, Кравець, Новотрясов, Сергійчук.

В.о. головного тренера – Ігор Йовічевіч.

Гол Гол: Гринь, 49.

Желтая карточкаПопередження: Зубков, 51 – Пластун, 27, Худоб’як, 73.

Після матчу проти донецького «Олімпіка», в якому «Карпати» здобули свою першу в цьому році і дуже яскраву перемогу, вболівальники «зелено-білих» вірили, що і сьогодні їхні улюбленці зіграють у свій футбол і доб’ються позитивного результату. На жаль, їхні сподівання з низки причин, як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру, «леви» не виправдали.

Перед грою у головного тренера «Карпат» Ігоря Йовічевіча та його помічників було трохи проблем щодо визначення складу. Зокрема, через перебір жовтих карток пропускав гру опорник Дмитро Кльоц. А герой попереднього матчу Мар’ян Швед не міг допомогти партнерам по клубу через зайнятість у збірній України U-19, яка наразі готується до еліт-раунду відбору на Євро-2015. До слава, два дні тому «синьо-жовті» зіграли товариську гру з однолітками із Грузії і здобули перемогу з рахунком 3:0. Приємно, що перші два голи у тій зустрічі на рахунку карпатівців – Кльоца та Шведа. Додамо, що в таборі збірної перебуває і молодий воротар «Карпат» Олег Мозіль.

У підсумку «Карпати» розпочали звітний поєдинок у такому складі: місце у воротах традиційно зайняв Роман Мисак; центр оборони, як завжди, цементували Ігор Пластун та капітан команди Андрій Гітченко, а за фланги відповідали Володимир Костевич з Денисом Мірошніченком – лівий і правий захисники відповідно; пару опорників склали Амбросій Чачуа і Муртаз Даушвілі, а групу атаки склали Ігор Худоб’як, Олег Голодюк, Вадим Страшкевич і Денис Кожанов, які упродовж гри частенько мінялися позиціями, намагаючись у такий спосіб збити з пантелику оборону «Іллічівця». Також слід сказати про те, що вперше на офіційний матч «Карпат» у заявку потрапив Юрій Захарків. Забігаючи трохи наперед, скажемо, що у підсумку 19-річний форвард став черговим дебютантом нашої команди у Прем’єр-лізі. Але про все за порядком.

Відправляючись до Дніпропетровська, гравці «Карпат» чудово розуміли, що боротися їм доведеться не лише проти молодецького запалу приазовців, а й з газоном на легендарному стадіоні «Метеор». Колись поле, на якому сьогодні зійшлися дві наймолодші команди Прем’єр-ліги, було одним з найкращих. Але ті часи давно минули – то було ще за совєтів, у 80-ті роки минулого століття, коли дніпропетровський «Дніпро» саме на «Метеорі» кував своїх два союзних чемпіонства, кілька комплектів срібних і бронзових медалей (два і три відповідно) та ще й додав до них Кубок і Суперкубок колишнього СРСР. Цікаво, що за десять останніх років існування Радянського Союзу дніпряни вибороли в рази більше титулів і нагород, ніж за чверть віку виступів у Чемпіонаті та Кубку України. Але давайте повернемося до сьогодення, до подій першого матчу 22-го туру.

Окрім якості газону на грі обох команд не міг не позначитися ще один фактор – проведення матчу в обідню пору, що для «Карпат» вже стає ледь не традицією. Зокрема, «зелено-білі» четвертий тур поспіль (!) розпочинали свій поєдинок о 14:00 – як сказав після попереднього поєдинку з донецьким «Олімпіком» спортивний директор нашого клубу Юрій Беньо, не найкращий час для гри у футбол. Тим не менше, незважаючи на усі проблеми, і «Карпати», і «Іллічівець» розпочали матч жваво, причому обидві команди намагалися захопити ініціативу. Вдалося це «зелено-білим», які доволі швидко більш-менш адаптувалися до газону і більшу частину ігрового часу контролювали м’яч. Втім, комбінувати «левам» краще вдавалося на дальніх підступах до володінь Євгена Гальчука, а от наблизитися до його воріт або вивести когось із партнерів на забійну позицію до свистка на перерву так і не вдалося.

Що ж до нашого суперника, то підопічні Миколи Павлова акуратно і дисципліновано зіграли в захисті. В тому, що «Карпатам» у першій 45-хвилинці не вдалося створити по-справжньому гольові моменти, безумовно, є й їхня заслуга – адже кожна команда завжди грає настільки добре, наскільки їй це дозволяє робити суперник. Сьогодні приазовці галичанам у першому таймі розгулятися особливо не дозволили. При цьому й самі нічого особливого в передній лінії вони також не створили. Щоправда, у середині тайму маріупольці подали два поспіль корнери, але з обома наша оборона впоралася без особливих проблем. Тож цифри на табло – 0:0 – повністю відповідали тому, що відбувалося на полі у першій половині гри.

На відміну від кінцівки першого, другий тайм розпочався з подій, які кардинально вплинули на подальшу гру обох команд. На жаль, те що відбулося на 48-й хвилині аж ніяк не могло потішити карпатівців та їхніх вболівальників. Гості пропустили гол, причому сталося це, що називається, на рівному місці. Після довгої передачі з глибини на самотнього у передній лінії господарів Сергія Гриня, здавалося, ніщо не загрожує нашим воротам. Адже 11-му номер приазовців протидіяли два центральних захисники нашої команди. Однак Андрій Гітченко помилився на прийомі (цьому посприяв і газон) і м’яч отримав Сергій Гринь, який в боротьбі з Ігорем Пластуном зумів пробити з важкого положення зовнішньою стороною стопи в рамку. Роман Мисак, щоправда, встиг викинути руку, в яку м’яч і влучив. Але першим на підборі був форвард маріупольців, перед яким залишилися лише порожні ворота, які він без перешкод і вразив – 1:0.

Пропущений м’яч змусив наших хлопців проснутися і вони, додавши у швидкості, посилили тиск на ворота господарів. Після кількох атак, які не призвели до різкого зростання напруги поблизу воріт команди Миколи Павлова, на 57-й хвилині «зелено-білі» створили справжній супермомент. Після подачі кутового на ближню штангу Андрій Гітченко продовжив траєкторію польоту м’яча на дальню, де Олег Голодюк пробивав головою, але не влучив у ближній кут – круглий пройшов у лічених сантиметрах повз стійку.

Аби посилити атакувальну міць своєї команди, керманич «Карпат» Ігор Йовічевіч на 63-й хвилині випустив на поле замість опорника Амбросія Чачуа креативного хавбека Артура Карнозу. І за шість хвилин наша «десятка» створив чудовий момент для Ігоря Худоб’яка. Карноза лівим флангом увійшов у штрафну і відкотив круглого на Худіка, але той, пробиваючи в дотик, не влучив, як слід, по м’ячу і шкіряна сфера полетіла значно вище каркасу воріт. Цілком ймовірно, що і тут свою роль зіграла низька якість газону.

На 73-й хвилині тренерський штаб «Карпат» робить третю, останню заміну у грі – замість Олега Голодюка виходить дебютант Прем’єр-ліги Юрій Захарків, який обійняв звичну для себе позицію центрфорварда, але хороших моментів у нього не було.

Змінити перебіг подій у грі на свою користь «Карпати» не полишали до самого фінального свистка. Не раз «зелено-білі» входили у карний майданчик номінальних господарів поля, а на останніх хвилинах приазовці взагалі збилися на хаотичне відбивання м’яча куди подалі від своїх воріт. Напевне більш справедливим підсумком гри була б нічия, але дійсність, на жаль, виявилася іншою…

2018-11-16 13:45 :19