Новини » Економіка 30 квітня, 2015, 11:35
Visa і MasterCard, випущені банками РФ, знову запрацювали в Криму
Фото: abnews.ru
Фото: abnews.ru

Клієнти міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard можуть скористатися своїми картками в окупованому Криму – за умови, що вони емітовані російськими банками.

Перевести кошти можна через банкомати найбільшого в регіоні банку РНКБ, який не стягує комісію за операціями з картками сторонніх російських банків.

Внутрішньоросійські транзакції за картками Visa і MasterCard з 1 квітня перейли на обробку в Національну систему платіжних карток (НСПК).

НСПК створена для гарантування безпечної роботи в Росії Visa і MasterCard, які навесні минулого року через санкції відмовилися від роботи з низкою російських банків.

У грудні 2014 року платіжна система Visa поширила повідомлення, в якому зазначалося, що компанія більше не може підтримувати емісію і прийом карток у Криму та їх обслуговування в банкоматах. Трохи пізніше майже аналогічне за змістом повідомлення поширила і MasterCard.

У прес-службі компанії пояснили причину призупинення обслуговування санкціями, повідомляє УНІАН.

Нелегітимна «влада» Криму відзначала раніше, що припинення роботи в республіці платіжних систем Visa і MasterCard меншою мірою зачепило жителів півострова, оскільки багато хто вже давно перейшов на використання карток російських банків. Проблеми відчувають лише приїжджі, які не можуть у банкоматах Криму перевести в готівку кошти з карт світових платіжних систем, запевняли «посадовці».

У даний час банки, що працюють в Криму, пропонують клієнтам картки, які працюють за системою ПРО100. Вона дає можливість користуватися карткою в межах РФ в мережі банків-учасників системи ПРО100. У магазинах Криму встановлено понад п’ять тисяч терміналів, що приймають оплату за допомогою карток цієї платіжної системи.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 03:06 :31