live
Новини » Київ

У Патріаршому соборі Києва, біля якого скандальне будівництво, з’явились тріщини

У Києві, в Патріаршому соборі, що на вулиці Микільсько-Слобідській, біля якого ведеться скандальне будівництво житлового комплексу, з’явилися тріщини.

29 квітня стан собору оглянув заступник голови КМДА Павло Рябікін.

Про це із посиланням на сайт Київської міської влади повідомляє «Українська правда».

«Я поділяю тривогу представників Української греко-католицької церкви, пов’язану з появою тріщин на підлозі та куполі храму, однак, аби з’ясувати причини їх появи, потрібно провести відповідну експертизу», – сказав чиновник.

Він додав, що у будь-якому разі, забудовник повинен налагодити діалог із представниками Церкви та допомогти привести будівлю Патріаршого собору у належний стан.

У свою чергу, відповідальний за технічний стан собору Василь Букатюк у коментарі Радіо «Свобода» наголошує, що тріщини у храмі почали з’являтися з початком будівництва ЖК «Сонячна Рив’єра» на березі Дніпра.

«Тріщини почали з’являтися на початку їхнього будівництва. А саме – коли вони готували майданчик під забудову. Я думаю, вони ще проявляться по завершенні будівництва. Потріскалася підлога з грецького мармуру, яка є невід’ємною частиною оздоблення», – сказав Букатюк.

Рябікін пообіцяв, що міська влада перевірить щільність забудови поблизу собору, яка теж викликає певні питання, та нагадав, що мер Віталій Кличко «розпочав системну боротьбу з незаконними будівництвами, і ця робота триває».

«Київський міський голова звернувся до прокуратури Києва щодо перевірки законності всіх дозвільних документів на будівництво на вулиці Микільсько-Слобідській. Сподіваємося на оперативний розгляд звернення», – підсумував Рябікін.

Як відомо, скандальне будівництво комплексу «Сонячна Рив’єра» триває уже рік – в одній з веж вивели десять поверхів.

Місцеві жителі неодноразово влаштовували акції протесту на будівництві.

Активісти і місцеві жителі наголошують: будівництво ведеться з порушеннями. Зокрема, щоб надати легальних форм будівництву в забороненій 100-метровій зоні Дніпра, було створено висновок Інституту Генерального плану міста Києва – про те, що насправді це не берег «великої ріки» Дніпро, а лише «середня річка» Десенка, і захисна смуга тут становить лише 50 метрів.Loading...
Loading...
Loading...