Новини » Економіка 27 квітня, 2015, 16:24
Яценюк запрошує європейські компанії в акціонери української ГТС

Україна закликає компанії з країн ЄС в акціонери української газотранспортної системи (ГТС), щоб підвищити енергетичну незалежність у Європі, заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Ми хочемо бачити наших європейських друзів і партнерів акціонерами української ГТС», – заявив голова українського уряду на пленарному засіданні саміту «Україна – Європейський Союз» у понеділок у Києві, передає Інтерфакс-Україна.

«Це найкраща відповідь на енергетичну незалежність України та ЄС і вона створить нову енергетичну політику загалом в Європі», – сказав А. Яценюк.

Як повідомлялося, закон «Про внесення змін до деяких законів України про реформування системи управління єдиної ГТС України» вступив в дію з 10 вересня 2014 року. Згідно з ним, ГТС і ПСГ залишаються в держвласності, однак відтепер їх можна передавати в управління спеціально створеним компаніям. У цих компаніях українська держава отримає контрольний пакет, а інші акції можуть придбати європейські та американські компанії.

Уряд планує створити дві компанії, які обслуговують ПСГ і ГТС, за участю американських і європейських партнерів. Згідно з документом знімаються обмеження на передання в оренду чи концесію магістральних газопроводів і ПСГ підприємству/підприємствам на платній основі без права відчуження для здійснення функцій оператора ГТС та/або ПСГ.

Зазначене передання майна в оренду може здійснюватися виключно з метою та на виконання зобов’язань, узятих Україною відповідно до закону «Про ратифікацію протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства» на підставі договору і на умовах, затверджених Кабміном, з урахуванням принципів дотримання економічної безпеки держави.

При цьому функції оператора єдиної ГТС України можуть бути закріплені за підприємством, засновником і власником якого може виступити виключно держава, державне підприємство (володіння не менш як 51% корпоративних прав) або юридична особа (юридичні особи), яке належить та контролюється резидентами країн Європейського Союзу, США чи Європейського Енергетичного співтовариства, а також є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, сертифікованим відповідно до вимог статті 10 директиви 2009/73/ЄС Європейського парламенту та Ради щодо спільних правил для внутрішнього ринку природного газу.

Такі ж умови мають бути застосовані відносно оператора ПСГ.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 12:22 :04