Новини » Львів 26 квітня, 2015, 11:30
Під час навчання майбутніх поліцейських розбираємо конкретні справи, - викладач

Із понеділка, 21 квітня, у Львові та Одесі розпочали набір до нової поліції. Зокрема у Львові за вже зареєстрували понад 4 тисячі претендентів на 800 вакантних місць. Водночас у Києві реформування міліції на прикінцевій стадії. Майбутні поліцейські розповідають: навчання складне, але проводиться за ефективними методиками.

Про це йдеться у сюжеті Оксани Сахаревич аналітично-інформаційної програми «Погляд на тиждень» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).

За словами відомого громадського активіста Сергія Круглова, для України справді реформатори придумали унікальний механізм відбору на службу у поліцію.

«На мій погляд, нереально вплинути якимось чином на те, хто отримає місце, - говорить Сергій Круглов. – Цикли відбору не зосереджені на якихось конкретних особах. Подати свою кандидатуру на нового поліцейського може будь-хто».

Натомість досвідчені правоохоронці говорять про те, що повністю оновлювати штат не вартує

«Це категоричне не правильно - виганяти на вулицю людей. У нашій сфері ні слідчим, ні «опером» не станеш ні за півроку, ні за рік і навіть за два роки. На це потрібні роки», - переконаний Роман Зельман, який 25 років пропрацював у правоохоронних органах.

Водночас у Києві, де вже на повну потужність триває підготовка майбутніх поліцейських,  тим, як проводяться навчання, задоволені. Хоча, визнають «учні», дуже важко лише за 10 тижнів освоїти необхідні знання і навики.

«Складно, дуже складно, адже отримуємо великий обсяг інформації, - розповів майбутній поліцейський Дмитро Міхалець. – Втім інформація подається так, щоб  її можна було швидко і ефективно засвоїти. Спочатку читаєш підручники – а вже наступного дня закріплюєш усе на тренінгах, практичних заняттях. Дуже цікавий підхід».

Як зазначив викладач Владислав Власюк, у навчанні використовують різні методики.

«Обов’язково мають наводити конкретні  приклади,  ми розбираємо конкретні справи, - описав процес підготовки поліцейських Владислав Власюк. - У процесі навчання постійно перевіряємо, як студенти засвоюють знання: на кожній парі пишемо тести з попередньої теми. Маємо багато практичних занять, рольових вправ».

За словами Дмитра Міхальця, під час науки викладачі чимало уваги приділяють тому, як поліцейські повинні спілкуватися з людьми. «Громадяни повинні відчути у спілкуванні з правоохоронцями, що ми справді проводимо реформу, що нам можна довіряти», - зазначив Дмитро.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 21:58 :40