Новини » Політика

Кравчука мають судити за здачу ядерної зброї, – нардеп

Леонід Кравчук в обмін на ядерний статус України повинен був просити членство в НАТО.

Про це в ефірі «5 Каналу» сказав народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Каплін, – повідомляє УНН.

Він назвав Будапештський меморандум «великою історичною розводкою України».

«Ми віддали ядерну зброю і отримали за це крихти, які врешті були розкрадені і які не дозволили нам модернізувати наші збройні сили. Це плювок українцям в обличчя», – зазначив С.Каплін.

На його переконання, України може поновити ядерний статус.

«А Кравчука, який віддав ядерну зброю треба судити за те, що він не обміняв ядерну зброю на членство в НАТО. Це міг бути рівноцінний обмін і це мало бути предметом серйозної дипломатичної дискусії», – сказав нардеп.

5 грудня 1994 року Велика Британія, Російська Федерація та США підписали у Будапешті меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Країни-підписанти меморандуму зобов’язалися бути гарантами територіальної цілісності України. 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий «референдум» про статус півострова, що стало приводом для Росії включити Крим до свого складу. Україна, Європейський союз та США не визнали це голосування і вважають, що Росія анексувала Крим. Україна і Захід звинувачують Росію у постачанні зброї та бойовиків на Донбас, а також у введенні військ на схід України. Москва ці звинувачення відкидає.

 

Loading...