Новини » Київ 23 квітня, 2015, 12:34
Генерал із транспортної спецслужби придбав 2 га держпарку «Феофанія» для друзів – Супрунів

У столичному парку “Феофанія” вирубують дерева та прокладають дороги під приватні садиби. В інтернеті розміщені десятки оголошень про продаж землі у цьому місці. Найбільшу ділянку – 6 га – продають за 200 мільйонів гривень.

Журналіст програми «Наші гроші» (щовівторка о 22:35 на телеканалі ZIK) Аліна Стрижак з’ясувала, як територія парку державного значення пішла під ніж.

“У 2003 році депутати-регіонали Франчук, Гапочка, Толстоухов, Рибак, Добкін раптом зацікавилися долею парку “Феофанія”. І закидали тодішнього прем'єр-міністра Януковича запитами на цю тему. І Янукович, і Омельченко відреагували на ці прохання. Із міського бюджету тоді ще мером Омельченком було виділено 5,7 млн грн на благоустрій парку “Феофанія”. Так само з державного бюджету було виділено 32 млн. Ну і далі відбулося те, шо я називаю махлюванням на картах. Парк розтягнувся на 152 гектари. До 2003 виглядав, як бублик. В середині були господарські землі, які належали Академії Наук. Що робить Київрада? Вона відрізає від парку 30 гектарів лісу. А замість нього дає Феофанії оту землю з господарськими спорудами. Після цього площа парку не змінюється, просто ліс роздають фізичним особам”, – розповідає директор “Інституту міста” Олександр Сергієнко.

Найбільш ласі шматки Київрада роздала 17 фізичним особам – по 10 соток. Вони отримали поштову адресу «Феофанівський провулок». Проте майже одразу ці ділянки в один день отримують Олена та Олеся Затолокіни — дружина та дочка нинішнього генерал-майора  та першого заступника голови Державної спеціальної служби транспорту.

Олена Затолокіна купує 17 ділянок, а дочка орендує на 49 років під сінокос ще 2 гектари та комунальне озеро. Нині ця територія обгороджена парканом.

“За рахунок бюджетних коштів до цієї території дотягнули всі мережі, електропостачання, газопостачання, всю обладнали. Навколо озера зробили пішохідні доріжки. Нарізали тераси. Почистили озеро”, – говорить Олександр Сергієнко.

Саме ці ділянки сьогодні продаються.

Керівник будівельників, які зараз працюють на землі Затолокіних, повідомив журналістам: щодо купівлі землі слід звертатися до Миколи Супруна – радника екс-президента Януковича та колишнього представника податкової адміністрації по зв'язках із ВР. Його дружина, Людмила Супрун, – племінниця впливового за часів Януковича комуніста Олександра Ткаченка, колишній нардеп, очільниця Народно-демократичної партії.

За документами, Супруни ніякого стосунку до виведення земель Феофанії у приватну власність не мають. Проте журналісти з'ясували, що будівництво споруд парку “Феофанія” та забудову приватної території Феофанії з 2004 року веде одна фірма — ТОВ “Жок”. І її працівники запевняють, що керував весь час будівництвом саме Микола Супрун. Родина Супрунів і Затолокіних — давні друзі, раніше навіть жили в одному будинку. Як запевняють їхні сусіди, у Затолокіних ніколи не було великих грошей. Тому, припускають сусіди, Затолокіни просто записали на себе земельні ділянки, які належать родині Супрунів.

Нині прокуратура вимагає визнати незаконним рішення про передачу цих земельних  ділянок у приватні руки.

Проте Супруни й Затолокіни — не єдині «віпи», що оселилися у парку. У самісінькому його центрі стоїть обсаджена туями будівля. Її мешканець називається Володимиром, каже, що власник будинку — нардеп Руслан Демчак, а він — його двоюрідний брат. Проте за документами ділянка належить Якову Бассу – батькові заступника Черновецького Дениса Басса. Будівля — колишня дача академіка Сергія Лебедєва, вченого, що створив перший у Європі комп'ютер. У місцевому монастирі за радянських часів був Інститут електротехніки. І Лебедєв там працював, а в цьому будинку жив. Ця ділянка на Академіка Лебедєва, 33 раніше належала місту. Потім її приватизували, перепродавали, поки вона не опинилася у нинішнього власника.

А от власником будинку до Якова Басса був нинішній народний депутат Руслан Демчак. У програми “Наші гроші” є два акти про продаж цієї землі. Перший – за 2010 рік. В ньому Демчак продає землю за 2 млн грн Якову Бассу. А другий – за 2013 рік. По ньому Демчак продає цю ж ділянку за 370 тис. грн іншій людині. Сам Демчак запевняє,  що Бассу будинку не продавав, бо той не зміг розрахуватися, “і угоду довелося розкрутити в зворотню сторону”.

У Київраді запевняють, що дача академіка Лебедєва нині таки записана на Якова Басса.

Окрема тема – присутність на території Феофанії церковників. Мешканці Свято-Пантелеймонівського жіночого монастиря, що належить церкві Московського патріархату, перегородили дорогу по вул. Академіка Лебедєва, поставили там залізний паркан, розібрали асфальт, покладений коштом міста, і облаштували на цьому місці город. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-18 02:01 :12