Новини » Київ 22 квітня, 2015, 13:37
Законопроект про статус добровольця в АТО є недосконалим, – юрист
Український військовий на Донбасі. Фото: uainfo.org
Український військовий на Донбасі. Фото: uainfo.org

За різними даними, на Донбасі загинуло від 1700 до 6000 українських військових. Проте зараз їхнім родина доводиться вимагати у держави виплати та соціальні пільги. Найскладніша ситуація з виплатами у родичів добровольців, адже ці бійці йшли на фронт без офіційного оформлення.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

На початку квітня Верховна Рада законодавчо закріпила за добровольцями право отримувати статус учасника бойових дій.

«Статус учасника бойових дій надається тим добровольцям, які пішли в зону АТО добровільно, але були включені до будь-якої структури – чи в Національну гвардію, чи в Збройні сили України», – зазначив народний депутат Юрій Шухевич.

Доброволець, який отримав поранення чи загинув і не був при цьому у складі державних силових структур, за законом, також має право на статус учасника бойових дій, а його рідні повинні отримати пільги та грошові виплати. Проте юристи наголошують, що новий законопроект є недосконалим.

«Законопроект не передбачає саме ті випадки, коли отримана травма призвела до смерті. Наприклад, якщо боєць у зоні АТО помер, то виплати нараховуються. А якщо помер у госпіталі від отриманих травм, то законопроект цей випадок не передбачає», – пояснює юрист Ірина Лоюк.

Родичі загиблих мають самостійно збирати чимало довідок, аби отримати пільги чи одноразову виплату у розмірі 609 тис. гривень у випадку, коли сім’я втратила годувальника.

«Член сім’ї загиблого повинен звернутися до військової частини і окремо отримати витяг з наказу. У подальшому члену сім’ї загиблого необхідно з’явитися з особистими документами та з витягом з наказу до військового комісаріату», – розповідає юрист.

Ухвалений парламентом законопроект не набув чинності, адже його ще не підписав Президент.

У свою чергу, психологи пояснюють, що після шоку від загибелі близької людини, родичам доводиться пережити ще одне потрясіння, збираючи документи. Адже для родини загиблих, з психологічної точки зору, значно легше перенести біль, коли вони розуміють, що втратили близьку людину не даремно. Саме так психологічна підтримка  проявляється і вшануванням загиблого суспільством, і отриманням відзнак й матеріального відшкодування від держави.

За юридичною консультацією та психологічною допомогою родини загиблих можуть звертатися телефоном безкоштовної гарячої лінії – 0 800 30 00 21.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 13:04 :44