Новини » Київ 20 квітня, 2015, 11:27
Київські екологи з дерев’яними хрестами вимагали зупинити вирубку лісів
Вирубка лісів. Фото: ilikenews.com
Вирубка лісів. Фото: ilikenews.com

Сьогодні, 20 квітня, у Києві екологи протестували проти вирубування дерев у природних заповідних зонах. Понад десяток активістів пікетували Державне агентство лісових ресурсів України, де нарубали лісівникам дров.

Подію відстежував репортер ZIK-Стрім Максим Осовський.

Учасники акції – активісти «Форуму порятунку Києва» та «Київського еколого-культурного центру» вимагали в чиновників заборонити вирубки на території ландшафтних парків та заповідних урочищ. Екологи стверджують, нині під різними приводами на тисячах гектарів по всій Україні нищать дерева, а це суперечить ідеї створення заповідників – після масових вирубувань на цих територіях вже не хоче жити ніщо живе.

«Ми проводимо кампанію з припинення так званих санітарних рубок, рубок догляду, чи розчищення, які проводять на території наших заповідних об’єктів. Нам вже вдалось домогтись від міністра екології та природних ресурсів наказу про заборону таких рубок на території національних парків і заповідників, які належать міністерству. Зараз на черзі Держагенція лісових ресурсів, у її віданні також  національні парки і заповідники, а ще велика кількість регіональних ландшафтних парків і заповідників. За площею це величезні території, де ведуть такі рубки», – розповів активіст Київського еколого-культурного центру Іван Парнікоза.

За європейським досвідом, вважають екологи, такі вирубки  мали б бути взагалі заборонені, втім наші чиновники досі ігнорують ці норми. За словами Івана Парнікози, нині в Україні діє тимчасова заборона на вирубування дерев в заповідниках і національних парках, але величезні площі лісів регіональних ландшафтних парків продовжують нищити для заготівлі дров.

«Ми будемо вимагати, щоб вони це заборонили. Будемо приходити ще раз і ще раз, домагатись, пікетувати, подавати в суди, активізовувати світову громадськість», – заявив активіст.

Сьогодні протестувальники показово принесли до приміщення відомства дерев’яні хрести, а також влаштували акцію з рубки дров для чиновників відомства.

«Хрест символізує вирубані дерева, ті, що вже винищено і ми хочемо не допустити наступних знищень», – пояснила еколог Оксана Мороз.

Усі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 04:53 :37