live
Новини » Політика

Співробітники СБУ вилучила 130 серверів у харківського дата-центру SteepHost, – ЗМІ

Силовики вилучили близько 130 серверів, через що близько тисячі сайтів пішли в офлайн. Причина візиту СБУ – справа про фінансування тероризму. Дата-центр надає послуги хостингу, а також здає сервера в оренду

 Про це повідомляє news.liga.net з посиланням на AIN. 

Обшук і вилучення техніки проводилися в ході розслідування кримінальної справи за ч. 2 ст. 110-2 КК України, що стосувалося фінансування терористів ЛНР і ХНР через сервіс change-wm.com. Слідство встановило, що сервери, «на яких розміщується автоматизована система для поширення матеріалів, у яких присутні заклики до збору грошей на ЛНР і ХНР», розміщуються в дата-центрі SteepHost.

За словами директора дата-центру, співробітники харківського СБУ зайшли в приміщення і зажадали дані по IP-адресами. «Ми погодилися, але потім вони зажадали негайний доступ до білінгової системи. Ми відмовили і після цього вони сказали, що виносять все», – розповів він.

Також, за словами Кисельова, при вилученні сервери не були опечатані, а серійні номери – НЕ переписані. При цьому, були вилучені навіть сервери клієнтів, які орендували приміщення у дата-центру. Він додав, що адвокати компанії зараз працюють над скаргами до прокуратури та СБУ, а також позовами до суду.

Нагадаємо, Служба безпеки України 7 квітня конфіскувала обладнання компанії NIC.UA для того, щоб заблокувати чотири сайта сепаратистів. Пізніше директор ТОВ НІК.Юей (NIC.UA) Андрій Хветкевіч заявив, що після вилучення серверів сайти odnarodyna.com.ua, rubezhnoe.com.ua, slv.org.ua, nahnews.com.ua, не припинили роботу. «Тому що вони не розміщувалися на нашому обладнанні, вони всього лише реєстрували доменні імена. Фізично ці сайти розміщені в Росії та інших країнах, але не в Україні і не на нашому обладнанні», – підкреслив він.Loading...
Loading...
Loading...