Новини » Регіони 9 квітня, 2015, 14:21
Тернопільська облрада вимагає повернути Почаївську лавру державі
Почаївська Свято-Успенська Лавра. Фото: Алексєєнко Сергій/УНІАН
Почаївська Свято-Успенська Лавра. Фото: Алексєєнко Сергій/УНІАН

Сьогодні, 9 квітня, депутати Тернопільської облради підтримали на сесії звернення до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо повернення Почаївської лаври державі.

Про це інформує власкор IA ZIK.

Депутати наголошують, що духовна святиня українського народу – Свято-Успенська Почаївська лавра «цілеспрямовано перетворюється в осередок антиукраїнства та міжконфесійної неприязні».

«Прикриваючись ярликом «канонічності», УПЦ Московського патріархату намагається русифікувати український народ, сприяючи окупантові», – йдеться у зверненні.

Як зазначено в документі, «тенденції антиукраїнської позиції підсилилися у зв’язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України розпорядження від 17 липня 2003 року №438-р «Про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври».

«У грудні того ж року урядом Януковича відбулася передача комплексу споруд лаври у безкоштовне користування представникам Української православної церкви Московського патріархату, про що укладений договір між держбудом та Свято-Успенською Почаївською лаврою. Договір діє 49 років – до 1 січня 2052 року. Такі дії Януковича мали на меті знівелювати не лише українську історію, а й українську церкву», – вважають депутати.

Відтак, вони вимагають скасувати розпорядження Кабінету Міністрів щодо Почаївської лаври від 17 липня та повернути їй попередній правовий статус.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 23:18 :28