Новини » Події 9 квітня, 2015, 2:57
Прокуратура Росії спростовує інформацію про відправлення на Донбас строковиків РФ

У Росії військова прокуратура Західного округу спростовує інформацію, що солдатів строкової служби примушують укладати контракти з перспективою несення служби на території України.

Про це йдеться у листі-відповіді на запит депутата Законодавчих зборів російського Петербурга Бориса Вишневського, повідомляє Радіо Свобода.

Вишневський направив запит у військову прокуратуру, після того як у січні 2015 року «Солдатські матері Петербурга» отримали на свою «гарячу лінію» інформацію, що строковиків військової частини 02511 змушують підписувати контракти, щоб потім перекинути їх на Донбас. Депутат попросив перевірити факти, які свідчать про примус солдатів підписувати контракт.

Коли перевірка була завершена, Борис Вишневський отримав відповідь за підписом військового прокурора Західного військового округу Росії генерал-лейтенанта Егієва.

«Факти, які свідчать про спонукання всіх військовослужбовців за призовом до укладання контрактів, не мають під собою ніяких об’єктивних підстав», – мовиться у листі.

У прокуратурі заявили, що не знайшли ніяких звернень щодо можливої відправки військовослужбовців в Україну – ні від самих солдатів, ні від їхніх родичів.

За словами Бориса Вишневського, він очікував такої відповіді.

«Якби вони знайшли підтвердження фактів, про які говорять «Солдатські матері», це було б рівнозначно явці з повинною. Така відповідь може існувати тільки на рівні політичної фантастики», – сказав Борис Вишневський в інтерв’ю російській службі Радіо Свобода.

Україна і Захід звинувачують Росію у постачанні зброї та бойовиків на Донбас, а також у введенні військ на схід України. Москва ці звинувачення відкидає і заявляє, що там можуть бути лише російські «добровольці».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 05:39 :36