Новини » Економіка 6 квітня, 2015, 16:23
Правозахисники вимагають, щоб уряд встановив прожитковий мінімум відповідно до реалій

Правозахисники подали позов до суду на Кабінет Міністрів України з вимогою здійснити «ревізію» складових прожиткового мінімуму та встановити його на достатньому рівні відповідно до закону.

Відповідний позов було подано до Окружного адміністративного суду Києва в неділю, 5 квітня.

«За результатами судової справи ми ставимо за мету визнати поведінку уряду протиправною та мусити здійснити експертизу споживчого кошика, достатнього для того, щоб громадяни почувалися людьми. Ми не маємо права обманювати людей», – заявив один з ініціаторів позову, правозахисник, заступник голови громадської комісії з розслідування та запобігання порушенню прав людини в Україні Станіслав Батрін.

У позові міститься вимога визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів, який не переглядає вмісту наборів непродовольчих товарів, продуктів харчування та послуг для основних соціально-демографічних груп населення всупереч вимогам ст. 3 закону «Про прожитковий мінімум».

Ініціатори позову також вимагають зобов’язати Кабмін здійснити необхідну науково-громадську експертизу зазначених показників, оскільки перед представленням урядом проекту бюджету на 2015 рік її не здійснювали. Правозахисники наголошують, що відповідно до закону набір продовольчих і непродовольчих товарів і послуг мають переглядати не рідше за один раз на п’ять років, а в Україні це не робили вже 15 років.

«На сьогодні для людей заднім числом встановлюють податок на нерухомість, стягують частину заробленої за життя пенсії, вимагають платити за газ та інші послуги без обґрунтування цінової політики і реформ у галузях. Щоб ставити такі питання, спочатку уряд має вирішити питання прожиткового мінімуму для людини, який гарантує Конституція», – наголосив Станіслав Батрін.

У позові також зазначено, що в 2015 році прожитковий мінімум встановлено в середньому на рівні 1218 грн, а допустимий розмір мінімальної зарплати за одну годину – 7 грн. «Тобто, держава вважає, що громадяни можуть вижити в Україні за 40 грн на день», – зазначив правозахисник, пише Інтерфакс-Україна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 08:05 :39