Новини » Світ

У Франції на місцевих виборах перемогла правоцентристська коаліція Саркозі

Правоцентристська коаліція у складі опозиційного Союзу за народний рух на чолі з колишнім президентом Франції Ніколя Саркозі і центристський Союз демократів і незалежних перемогли у другому турі місцевих виборів у Франції.

Поразку правлячої Соціалістичної партії визнав прем’єр-міністр Франції Мануель Вальс, – повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні праві здобули перемогу на департаментських виборах, ліві зазнали явної поразка, оскільки були роз’єднані», – заявив глава французького уряду.

Згідно з результатами екзин-полів Французького інституту соціологічних досліджень Ipsos, правоцентристська коаліція зможе отримати лідерство у 64-70 департаментах країни. Соціалістична партія разом із союзниками має шанси зберегти за собою 30-37 департаментів. Французькі націоналісти з Національного фронту на чолі з Марін Ле Пен ймовірно можуть отримати лідерство лише в одному департаменті.

Підрахунок голосів триває. Остаточні результат виборів стануть відомі лише після підрахунку усіх голосів виборців.

За даними МВС Франції, за три години до закриття виборчих дільниць явка виборців становила 41,94%, що менше, ніж у першому турі (42,98%), але більше, ніж у 2011 році (36,20%).

Нагадаємо: справжнім сюрпризом стали результати голосування у першому турі місцевих виборів у Франції, яке відбулося минулої неділі. Згідно з остаточними підрахунками, перемогу отримала правоцентристська коаліція Союз за народний рух – Союз демократів і незалежних (29,4%). На другому місці – французькі націоналісти на чолі з Марін Ле Пен, за яку віддали голоси близько 25,2% виборців. Правляча Соціалістична партія опинилася на третьому місці з 22% підтримки.

 

Loading...