Новини » Львів 25 березня, 2015, 15:15
ДФС Львівщини: Податку на допомогу АТО, проти якого пікетують активісти, не існує
ГУ Державної фіскальної служби у Львівській області. Фото: Роман Балук/ZIK
ГУ Державної фіскальної служби у Львівській області. Фото: Роман Балук/ZIK

Активісти деяких громадських організацій пікетували ГУ ДФС у Львівській області з вимогою скасувати зміни до законів України щодо волонтерської діяльності, які передбачають стягування податку з волонтерів у розмірі 20%. У той час податківці запевняють, що такого податку не існує. Зміни до законодавства стосуються діяльності міжнародних благодійних фондів в Україні, які, для звільнення від оподаткування, мають зареєструватися у реєстрі Кабміну.

Про це йшлося 25 березня на прес-конференції у ДФС України у Львівській області.

Як було задекларовано, пікетувати ГУ ДФС у Львівській області прийшли понад 20 активістів ГО «Рабів до раю не впускають», «Автосотня самооборони», «Афганська сотня», «Розвиток громади», «Білі берети», які займаються волонтерською діяльністю. Активісти посилаються, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності)», який набув чинності 16 березня, волонтерів обкладають податками, розміром у 20%.

Для більш переконливих доводів, під будівлю ГУ ДФС Львівщини активісти принесли свинячу голову.

За словами юриста Петра Цапа, який представляв активістів, законопроектом №2108 внесено зміни до Податкового кодексу, а саме до ст. 165 – звільнення від оподаткування благодійної допомоги від міжнародних благодійних фондів.

«Що найцікавіше, це стосується фондів, які визначені Кабміном. Чому це визначається Кабміном?! Тут з’являється поле для маніпуляцій, корупції. Будуть фонди білі, чорні, ті, які подобаються і не подобаються, хто гарно платить податки, хто не платить», – пояснює П.Цап.

«У жовтні 2014 року були прийняті чудові зміни до закону про благодійну допомогу, які чітко регламентували оподаткування благодійної діяльності, волонтерської діяльності. Зараз приймати цей корупційний закон з порушеннями не було потреби. Тоді б не хвилювалися хлопці на Сході та волонтери, які їм допомагають, що вони мають щось платити. Не хвилювались би люди, у яких розбомблені хати, у яких загинули родичі, у яких немає засобів для існування і ми їм звідси щось передаємо, допомагаємо, щоб вони там з голоду не померли. Людина отримує макарони, гречку чи памперси для дитини і думає, що їй ще треба 20% з того заплатити», – заявив юрист.

У той час, як пояснив начальник управління доходів і зборів фізичних осіб Володимир Коваль, жодного податку з волонтерів та благодійників у розмірі 20% не існує. Благодійна допомога для бійців, переселенців не оподатковується взагалі.

«Не існує податку на благодійну допомогу у 20%. Якщо говорити чітко – цільова благодійна допомога не оподатковується. Якщо допомогу отримують учасники АТО, члени їх сімей, особи, які виїхали з тимчасово окупованих територій АР Крим та територій, де проводиться АТО, вони звільняються від оподаткування. Лікарські засоби, харчування для учасників АТО – звільняється від оподаткування. Я не розумію, про який податок говорять волонтери», – наголосив В.Коваль.

За його словами, зміни до законодавства стосуються міжнародних благодійних фондів, які діють в Україні. Їм, для звільнення від оподаткування, потрібно зареєструватися у Кабміні. Порядок реєстрації наразі розробляється і має бути надзвичайно спрощений, запевнив податківець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 05:36 :10