понеділок, 23 березня, 2015, 17:35 Львів
У Львові розгляд питання проїзду пільговиків у маршрутках відклали на тиждень
Фото: Роман Балук/ZIK
Фото: Роман Балук/ZIK

Виконавчий комітет Львівської міськради 23 березня вирішив відкласти розгляд рішення щодо скасування тимчасового встановлення часу дії посвідчень пільгових категорій пасажирів у маршрутках, доручивши робочій групі опрацювати весь комплекс питань щодо пільгового проїзду та існуючого тарифу, і через тиждень запропонувати єдине компромісне рішення.

Після понад годинного обговорення у великій сесійні залі ЛМР, виконком, за пропозицією міського голови Андрія Садового, проголосував протокольне доручення щодо створення робочої групи, куди повинні увійти представники громадськості, перевізників, пільгових категорій пасажирів, а також влади, і яка впродовж тижня часу, опрацювавши «весь комплекс питань», має запропонувати компромісне рішення.

Під час засідання виконкому начальник управління транспорту та зв’язку ЛМР Віктор Щир відзначив, що рішення щодо обмеження часу проїзду пільговиків – непопулярне, але є вимушеним з огляду на ситуацію, яка склалась.

«Коли вартість палива досягла піку, у Львові на маршрути щодня не виїжджало понад 200 автобусів. У березні наше АТП№1 було змушене розірвати угоду з двома перевізниками, які обслуговували маршрути №2А та 5А. Відтак, ми мусили приймати якесь кардинальне рішення. Обмеження часу проїзду пільговиків дозволило стабілізувати ситуацію на ринку перевезень. Так, на сьогодні із запланованої кількості автобусів на маршрути не виходять лише №2А та 5А. Хоча, після 21.00 на рейси дійсно виїжджає менше транспортних автобусів, але вони є. Загалом я вважаю, що збільшення тарифу до 5-6 грн є для людей катастрофічним. Для мене, як пільговика, краще відмовитись від свого пільгового проїзду, але уберегти інших членів сім’ї від підвищення ціни на проїзд у маршрутках», – зазначив Щир.

Відтак, він пропонував залишити рішення виконкому щодо тимчасового встановлення часу дії посвідчень пільгових категорій пасажирів в силі до 1 червня (на період до законодавчого зменшення кількості пільгових категорій), а вже з 1 червня розглядати питання про підняття тарифу.

Заступник голови спілки багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина» Петро Галущак під час свого виступу підкреслив, що згадане рішення виконкому є незаконним та антиконституційним і його треба скасувати. За його словами, діти з багатодітних сімей, у тому числі, з районів області, добираються на навчання та повертаються додому у години-пік, відтак, фактично є позбавленими права пільгового проїзду. А загалом, підкреслив Петро Галущак, у Львові важливо перевірити, в чиї кишені потрапляє зібрана у маршрутках готівка

Представник Асоціації самоврядних ринків України своєю чергою заявила, що рішення, яке прийняв виконком, є компромісним. Натомість тариф на проїзд сьогодні не можна піднімати, оскільки люди на межі зубожіння, у них немає грошей.

«До прикладу, у підприємців, які займаються торгівлею на ринках, – сьогодні нульові продажі. А перевізники мають постійних клієнтів, а відтак, і прибутки… Є дуже багато пільгових категорій, багато незрозумілих посвідчень. Нехай пільговики їздять у визначений час і подумають про інших людей», – висловила вона позицію Асоціації самоврядних ринків України.

Один із присутніх на засіданні виконкому пенсіонерів, який сказав, що пережив Другу світову війну, емоційно заявив: його обурює, коли чує, як у маршрутці 30-річна жінка заявляє, що має посвідчення. Тому виступає за перегляд пільгових категорій пасажирів, наведення порядку із технічним станом маршруток, які випускають на лінію, і за те, щоб водії не збирали гроші під час руху.

Голова громадської організації «За якісний транспорт» Святослав Товстига також наголосив, що збір коштів за проїзд – це не прерогатива перевізників. І це, з його слів, було передбачено новою транспортною схемою, відповідно до якої у транспорті Львова мали б запровадити електронний квиток.

«Тоді б у нас не було 40% пільговиків (всі прекрасно знають, що на Краківському ринку продаються посвідчення, які коштують від 300 до 500 грн). Нам нарешті треба запровадити електронний квиток і тоді знатимемо, який пасажиропотік і скільки треба доплачувати перевізникам», – вважає він.

Наразі, як варіант, Святослав Товстига запропонував запустити на маршрут по 1-2 автобуси, які б перевозили виключно пільговиків.

«З січня у п’яти автобусах відпадали колеса на ходу. Це плачевно, відтак, питання перегляду тарифу рано чи пізно доведеться піднімати», – підсумував він.

Своєю чергою представник громадської організації «Розвиток громади» Юрій Татомир, активісти якої пікетували міську раду з вимогою скасувати рішення виконкому щодо обмеження проїзду пільговиків, підкреслив, що воно суперечить 19 законам України. З його слів, складається враження, що мерія у такий спосіб відстоює інтереси перевізників.

Натомість директор ТзОВ «Міра і К» Микола Шкурган заявив: «Ми на межі зупинки. Якщо переглянути динаміку зміни показників, які формують тариф, то з минулого року до сьогодні усі вони виросли вдвічі. Тому ми звернулись до влади з проханням прийняте якесь компромісне рішення, аби транспортна галузь не вмерла. Це рішення дало можливість нам хоча б не зупинитись. Тому його потрібно залишити в дії».

Його колега, голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка своєю чергою додав, що сьогодні не можна затягувати і з підвищенням тарифу на проїзд. Він запропонував, аби робоча група за тиждень часу розглянула питання і щодо перегляду діючого тарифу. Інакше, наголосив Велійка, до червня вони не виживуть.

Свою позицію також висловив прокурор міста Львова Андрій Гнатів. Він нагадав, що прокуратура оскаржила у суді згадане рішення виконкому, яким обмежено конституційні права пільгових категорій громадян на проїзд у міському автотранспорті.

«Органи місцевого самоврядування зобов’язані діяти в межах Конституції і чинного законодавства України. Лише законами України можна позбавити особу пільги, або обмежити її дію в часі, – зазначив він. – Оцінку цьому рішенню дасть суд».

У результаті виконком проголосував за перенесення розгляду рішення щодо скасування обмеження проїзду пільговиків, а також за створення робочої групи. Відтак, до «транспортного» питання у Львові повернуться за тиждень.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 05:04 :51