Новини » Львів 20 березня, 2015, 17:56
У травні на «Флюгери Львова» приїдуть колективи із шести країн

З 1 до 3 травня у Львові у внутрішньому дворику Ратуші відбудеться ХІІІ Міжнародний фестиваль «Флюгери Львова».

Як повідомили ІА ZIK у мистецькому об’єднанні «Дзиґа», яке організовує фестиваль, участь у «Флюгерах» візьмуть музиканти з Польщі, Норвегії, Німеччини, Угорщини, Ірландії та України (зокрема, з Криму та сходу України).

У п’ятницю, 1 травня, фестиваль почнеться із презентації перших досягнень Львівської школи джазу та сучасної музики. Учні цього проекту уже кілька місяців займаються з провідними джазменами України, тож готові продемонструвати свої вміння. Після них на сцені виступить Dzyga Jazz Quintet. Легендарні музиканти, які починали львівський джаз у далеких 60-их, цього року відсвяткують своє 15-річчя саме на сцені «Флюгерів». Легку і світлу, але сміливу та чесну музику чекають від українського колективу Free Breath.

Окрім традиційних потужних концертів під зоряним небом, що їх ще від початку року спеціально до «Флюгерів» готують виконавці з різних країн, відбудеться і кілька непересічних прем’єр. Зокрема, постійний учасник фестивалю «ГИЧ Оркестр» готує прем’єру – нову програму «Під маркою Івана Яковича».

1 травня у внутрішньому дворику Ратуші також виступлять геть непрофесійні співачки з Польщі, яким вдалося навіки лишити слід у серцях найбільш прискіпливих європейських критиків. Етно-електронний проект Południce Elektronice везе до Львова не лише польський фольклор, а й український. Жінки зізнаються, що не завжди до кінця розуміють, про що співають. Але наголошують: тут потрібно не розуміти, а відчувати.

У суботу, 2 травня, на одній сцені також зустрічатимуться геть юні колективи і справжні зубри якісного мистецтва. Досвідчений і винахідливий Richard Kanaforsky Quartet зустрінеться з дуже амбітним колективом, що зовсім недавно дебютував на українській сцені – Meltdown. Також цього дня на сцені «Флюгерів» виступлять давні друзі фестивалю – поетично-драйвова «Джалапіта».

Однак на цьому непередбачувані єдності не завершаться. Нордично-сонячна музика – саме так можна сказати про творчість легендарного норвезько-польського гурту «Wovoka». Водночас важко передбачити, як саме зміняться життя й долі відвідувачів фестивалю після знайомства з командою FIRKIN, які у своїй творчості поєднують мадярську та ірландську культури.

Третій день фестивалю, 3 травня, буде присвячено українським колективам, особливо тим, які представляють Крим та схід нашої держави. Зокрема, на «Флюгери» їде краматорський колектив Ground Beat, з яким організатори познайомилися під час проекту «Концерти миру», що відбувся на торішньому фестивалі Jazz Bez. Харків на головному весняному фестивалі Львова представить молодий і сильний гурт Szklo. З Кіровограда на «Флюгери Львова» приїде команда Ichthyander Dad’s Only Dolphine, а Крим представлять панки, що співають кримськотатарською мовою – група Shatur-Gudur.

Ще одна з багатьох прем’єр – спеціальна програма, над якою уже сьогодні працює переконано джазовий гурт Shockolad, співачка Брія Блессінґ та гітарист Андрій Бадюк. І ще один хедлайнер третього дня – давні друзі фестивалю, категорично оптимістичні і неспростовно сонячні Miąższ з Польщі.

Традиційно, у неділю відбудеться «Прокидання з…». Формат прокидання також відповідатиме духові третього дня фестивалю, адже Львів прокинеться з Харковом! Гурт «Танок на Майдані Конґо» зустрінеться на одній сцені з харківським письменником Сергієм Жаданом. А на розігріві у цих метрів українського мистецтва зіграє зовсім молодий харківський колектив Szklo.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:34 :40