live
Новини » Політика

Україна зараз перебуває у післябанкрутному стані. Необхідний перезапуск, – Каплін

Україна зараз перебуває у післябанкрутному стані. Її не врятують реформи, адже важко реформувати те, що повинне померти. Єдине, що допоможе нашій країні вижити та розвинутись, це перезапуск держави. У першу чергу слід переписати конституцію для простих громадян, а не для олігархів.

Таку думку під час хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України Сергій Каплін.

На думку нардепа, реформи Яценюка не зможуть змінити Україну на краще, адже у графіку введення реформ уряд вже пропустив дуже багато.

«Ми вже переступили той поріг, яким вбивається останній цвях у труну держави. Країні просто необхідне перезапуск. Слід навчитися брати на себе відповідальність, прийняти нову конституцію, суттєвого скоротити усе державне», – вважає Каплін.

На його думку, потрібно майже докорінно змінити конституцію. Адже, вона написана для олігархів. Перш за все треба скасувати інститут прем’єр-міністра України, мовляв він для нас – неприродній.

«Згадайте Гетьманщину. Там не було там прем’єр-міністра по суті повноважень, які зараз виконує прем’єр. Президент має закотити рукави вище ліктя і не ховатися за прем’єра, а прем’єр за президента. І ви маєте знати: ось він директор реформ, він має відповідати за них свою головою», – наголошує Каплін.

Друге, що потрібно зробити на думку Капліна для відновлення країни – скоротити членів уряду. В усьому світі їх 5-7, тоді, як в Україні 20-25.

«На кожного з них йдуть мільярдні бюджети, автомобіль, водій, офіс, політичні повноваження, ліміт і мандат на корупції. Це сотні мільярдів гривень щороку. Членів уряду має бути п’ять. І кожен із них повинен відповідати головою за реформи у своїй галузі», – вважає політик.

Також, у своїй альтернативній конституції нардеп пропонує скоротити і кількість колег по мандату. Мовляв, як депутат двох скликань він чудово усвідомив, що країні повністю вистачить сотня ефективних народних обранців замість 450, як маємо зараз.

«Не повинно бути 450 депутатів. У цілому Європарламенті неймовірно великого складного континенту, у великій Європі їх 650 чи 700. У нас 450 нардепів, плюс у кожного ще армія помічників. Не усі депутати знають один одного, що вже можна говорити про простих громадян», – обурюється Каплін.

Також, на думку спікера, забагато людей і в обласних адміністраціях.

«Що вони роблять і чим вони керують ми чудово знаємо. Це просто штаби президента на наступні вибори. Часом, коли «заміновують» адміністрації, дві-три години йде лише на те, щоб евакуювати усіх працівників із їхніми чайними пакетиками. Потрібно взагалі запровадити систему електронного урядування. Рішення повинні прийматися так, як у всьому світі. Ми ж досі живемо у Радянському Союзі: працюємо через телефони та папірці, які носять із одного кутка в інший», – резюмував Сергій Каплін.

Loading...