вівторок, 10 березня, 2015, 13:53 Львів
У Львові запрацював Центр психологічної допомоги, де зцілюють рани війни
Шпиталь ім. Андрея Шептицького у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK
Шпиталь ім. Андрея Шептицького у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK

У Львові в шпиталі ім. митрополота Андрея Шептицького запрацював Центр психологічної допомоги, де долатимуть посттравматичний стресовий розлад у військових, родичів загиблих, постраждалих на Майдані та волонтерів, які їздять у зону АТО.

Про це сьогодні, 10 березня, повідомили на прес-конференції працівники центру.

Допомагатимуть у центрі комплексно. Відвідувачам надаватимуть допомогу психолог, психіатр, священик, соціальний працівник.


Прес-конференція щодо початку роботи Центру психічного здоров’я у шпиталі ім. Андрея Шептицького у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK

Адміністратор шпиталю ім. митрополита Андрея Шептицького, о. д-р Андрій Логін розповів: «Мета діяльності Центру психічного здоров’я – допомога у подоланні психотравмуючих подій, зокрема посттравматичного стресового розладу. Іноді такий тягар стає непосильним для психіки і душі людини, не дає змоги повноцінно жити сьогодні, а спонукає заново переживати трагедію.

Гасло, яке ми обрали для Центру психічного здоров’я – «Зцілення ран війни». Ми віримо, що пропонована нами допомога – це шанс повернутися з війни тим, хто втратив надію, радіти життю і реалізовувати плани. Запорукою цього є особлива методика – духовна опіка, психотерапія, соціальний супровід».

Зазначимо, шпиталь взаємодіє з різними організаціями, і зокрема з Фундацією духовного відродження. «Фундація буде дбати про матеріальне забезпечення, щоб фінансово покрити всі видатки з обстеження і лікування військових. А шпиталь буде безпосередньо обстежувати і дбати про їхнє здоров’я. До шпиталю можуть звертатися не лише військові, а й їхні родичі», – зазначив директор Фундації духовного відродження о. Тарас Милян.


Шпиталь ім. Андрея Шептицького у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK

Своєю чергою, психолог Володимир Станчишин наголосив, що інколи мало духовної підтримки, а потрібна фахова допомога. Саме тому, за його словами, у Центрі психічного здоров’я надають всебічну допомогу.

«Працюючи з посттравматичним розладом, ми усвідомлюємо, що людина може мати й інші розлади – депресія, переживання щодо різних втрат,стреси. Це свідчить, що людина не може справитися з обставинами у своєму житті. Тому ми запрошуємо до центру, окрім військових, їхні родини, волонтерів. Також ми хочемо спланувати роботу груп взаємодопомоги. Крім індивідуальної терапії, ми плануємо надавати групову допомогу для людей, які когось втратили», – говорить психолог.


Шпиталь ім. Андрея Шептицького у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK

Відтак, до Центру психічного здоров’я можуть звертатися не лише родини бійців АТО, а й усі, хто потребує психологічної допомоги, але для таких осіб допомога надаватиметься платно.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-18 06:49 :06