Новини » Регіони 935

Урочистою ходою в Івано-Франківську відзначили день народження Тараса Шевченка

Сьогодні, 9 березня, в Івано-Франківську день народження Тараса Шевченка вшанували ходою та народним віче. Урочистою ходою з Вічевого майдану іванофранківці пройшли до пам’ятника Кобзарю у міському парку.

Як інформує репортер ZIK-Стрім Вікторія Гордієнко,в ході взяли участь кілька сотень містян. Попереду йшов оркестр, духовенство та представники міської та обласної влади, далі жінки несли портрет Шевченка та вишиті рушники.

Біля пам’ятника Тарасові Шевченку священики відслужили службу, а представник влади поклали квіти до монумента.  Під час віча у своїх промовах спікери відзначали, що вірші Кобзаря є пророчими для українців, як ніколи вони актуальні сьогодні, в умовах неоголошеної війни Росії проти України.

«Сьогодні відзначаємо 201 річницю від дня народження Шевченка, а таке враження, що він був з Україною протягом всієї її історії. Сьогодні Україна наче Прометей, образ якого Шевченко змалював в поемі «Кавказ», якого клював щодень-щогодини орел.  Прометей є уособленням України, а образ орла – уособленням загарбницької Росії», – сказав заступник міського голови Михайло Верес.

Всі стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

загрузка...
загрузка...
Loading...