Новини » Львів 1076

У Львові вшанували пам’ять Тараса Шевченка та запустили у небо голубів миру

Сьогодні, 9 березня, у Львові на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку близько сотні львів’ян відзначили день народження Кобзаря, зачитавши його вірші, а також – помолились за Україну.

На події побувала репортер ZIK-Стрім Соломія Коштура.

Керівництво Львівської області, депутати обласної ради, духовенство та громадськість Львівщини вшанували пам’ять українського генія Тараса Шевченка. Захід проходив під назвою «Вшануймо Великого Кобзаря». Як зазначають організатори акції, Львівське обласне об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка, мета заходу  - вшанувати пам'ять Кобзаря та усіх борців за волю України.

Акція розпочалася читанням творів Тараса Шевченка відомими львівськими письменниками. Окрім цього, інтелігенція міста зачитали й деякі свої вірші, присвячені Кобзареві.

Дійство відвідало чимало львів’ян, з яких навіть найменші. Школярка Іванка спеціально одягла вишиванку та вінок на день народження Великого Кобзаря: «Сьогодні хотіла бути в патріотичному і сподіваюся, що люди передаватимуть з покоління в покоління поезію Тараса Григоровича Шевченка».  

Опісля, керівництво області та міста, лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка та львівське студентство урочисто поклали квіти до пам’ятника Кобзареві. У продовження урочистостей, військові капелани Гарнізонного храму Св. Ап. Петра і Павла відслужили спільний молебень за Україну та її героїв. Й під музичний супровід на слова Шевченка запустили у небо білих голубів.

На цьому заходи вшанування пам’яті Тараса Шевченка не завершуються. Ще передбачена мистецька програма, зокрема, біля пам’ятника Тарасові Шевченку звучатимуть патріотичні пісні у виконанні заслужених артистів України, хору та капели бандуристів Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка. Зазначимо, сьогодні увесь день в центрі Львова чути музичні композиції на слова Кобзаря.

Окрім цього, на Львівщині 201-й день народження Тараса Шевченка відзначатимуть 9-11 березня на понад 500 культурно-просвітницьких заходах.

Всі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

загрузка...
загрузка...
Loading...