Новини » Події 8 березня, 2015, 13:05
У питаннях зміцнення миру роль жінок вирішальна, – голова ОБСЄ

Жінки мають бути активно залучені до ухвалення рішень, які формують і впливають на суспільство, включаючи запобігання і врегулювання конфліктів.

Про це з нагоди Міжнародного жіночого дня заявив голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Сербії Івиця Дачич, повідомляється на сайті організації.

«Наш досвід урегулювання конфліктів на Західних Балканах продемонстрував, яку вирішальну роль має забезпечення повної і рівної участі жінок у питаннях миру і безпеки. Залучення жінок підвищує ймовірність досягнення стійкого миру», – сказав Дачич.

За його словами, жінки часто не розглядаються як зацікавлені сторони у мирних процесах, навіть якщо вони страждають внаслідок конфлікту.

«Ми повинні вийти за рамки бачення жінок як пасивних цивільних осіб чи жертв і визнати їхню ключову роль у суспільстві та в питанні зміцнення миру», – додав голова ОБСЄ.

На його переконання, жінки можуть і повинні відігравати роль в ухваленні рішень на всіх етапах врегулювання конфліктів, – повідомляє «Укрінформ».

«Рівні права для жінок і чоловіків та захисту всіх прав людини мають важливе значення для сталого миру і безпеки», – зазначив Дачич.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 03:03 :00