Новини » Київ 5 березня, 2015, 16:00
У Києві добровольці із зони АТО вимагали статусу учасників бойових дій

Сьогодні, 5 березня, бійці батальйонів «Луганськ-1» та «Київщина» прийшли до Держслужби зі справ ветеранів війни та учасників АТО з вимогами викорінити корупцію при наданні статусу учасники бойових дій.

Про це повідомила репортерка ZIK-Стрім Мар’яна Шеремета.

За словами добровольців, які зібралися біля приміщення Держслужби, ще в червні минулого року вони звернулися до Міністерства внутрішніх справ, якому підпорядковані добровольчі батальйони, з клопотанням про присвоєння їм статусу учасника бойових дій. З МВС ці документи потрапили на розгляд міжвідомчої комісії при Держслужбі зі справ ветеранів війни та учасників АТО. Минуло вже 9 місяців, але належного статусу бійці «Луганська-1» та «Київщини» досі не отримали.

Вояки обурюються тим, що пільги надають стороннім людям, котрі навіть не воюють – працівникам прокуратури, Академії МВС, міліціонерам з департаменту внутрішньої безпеки тощо.

«Рядові бійці місяцями чекають від комісії надання статусу учасника бойових дій, добровольці з наших батальйонів -- взагалі його досі не мають. А генерали отримують його за тиждень. Скажімо, генерал Науменко, начальник міліції Луганщини, якого ми вважаємо ставлеником ЛНР, уже вдруге подає документи, щоб отримати статус учасника АТО. Його прохання розглядають, а наші – ні. Очевидно, тут є якась корупція», -- заявив заступник командира батальйону «Київщина» В’ячеслав Дубчак.

Представників пікетувальників запросили до приміщення  Державної служби, де саме відбувалось засідання міжвідомчої комісії з надання статусу учасникам АТО. Однак, роботою комісії добровольці залишились незадоволеними: кажуть, там панує суцільна бюрократія.

Згодом до натовпу перед будівлею вийшов начальник управління соціально-гуманітарного та психологічного супроводження МВС України, член згаданої комісії підполковник міліції Сергій Кобець. Він повідомив, що документи від вояків комісія розглядає у міру їх надходження. Лише сьогодні обговорювали 250 кандидатур, які були подані МВС

«Щодо «Луганську-1», то питання про його бійців розглядалось на комісії вже неодноразово. Процес надання статусу учасника бойових дій міг би рухатись набагато швидше, якби це було нашим внутрішнім питання і цим займалося лише міліцейське відомство. Але я впевнений, що найближчим часом бійці добровольчих батальйонів МВС таки отримають статус», – запевнив Сергій Кобець.

Всі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 02:37 :59