Новини » Київ 4 березня, 2015, 10:42
Чорнобильці біля парламенту вимагали повернення пільг
Чорнобильці пікетують ВРУ. Фото: Скакодуб Андрій/УНІАН/Ілюстрація
Чорнобильці пікетують ВРУ. Фото: Скакодуб Андрій/УНІАН/Ілюстрація

Сьогодні, 4 березня, кілька десятків чорнобильців пікетували Верховну Раду України, вимагаючи повернення соціальних пільг для ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Свідком події була репортерка ZIK-Стрім Мар’яна Шеремета.

Активісти тримали транспаранти «Ми були першими на ліквідації. Нас першими і ліквідують», «Незалежна Україна, захисти нас, ліквідаторів». За їхніми словами, вони вимагають від народних депутатів скасувати зміни до державного бюджету, за якими чорнобильцям урізають соціальні виплати.

«Ми вимагаємо від Ради припинити дію недавно ухвалених антиконституційних законів, які  порізали нам пільги та компенсації. Зокрема, просимо відмінити внесені зміни до Податкового Кодексу і до Закону «Про статус громадян, які постраждали від аварії на ЧАЕС», – пояснив учасник пікету, голова ГО «731 батальйон» Володимир Резнік.

Деякі учасники протестної акції зазначили, що чинна влада потребує перезавантаження, тому вони створять свій «уряд народної довіри».

«Для моніторингу влади ми хочемо створити альтернативний уряд народної довіри. Ми вже другий місяць над цим працюємо. До нього увійдуть люди, які дійсно представлятимуть інтереси українського народу. Вони моніторитимуть та контролюватимуть дії урядовців, а також напрацьовуватимуть свої пропозиції», – наголосив співорганізатор пікету Володимир Дідух-Кобзар.

Окрім Верховної Ради, чорнобильці сьогодні мають намір пікетувати Кабінет Міністрів України.

Всі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 10:22 :41