Новини » Львів 28 лютого, 2015, 11:05
Сокальщина може заощадити на енергоносіях понад 60 млн грн, - з конференції «Енергоефективність – шлях до євроінтеграції»

Понад 60 мільйонів гривень може заощаджувати Сокальщина на енергоносіях.

Про це йшлося на конференції «Енергоефективність – шлях до євроінтеграції».

Сьогодні енергетична реформа має бути одним із пріоритетних завдань держави. Адже підписання Угоди про Асоціацію з ЄС та членство у Енергетичному Співтоваристві зобов’язує Україну привести законодавство у відповідність до директив Європейської Комісії, а також збільшити долю генерації енергії з відновлюваних джерел до 11% до 2020 року в загальній структурі енергоспоживання країни.

«Економічний розвиток держави та досягнення енергетичної незалежності неможливі без запровадження енергоефективних заходів у всіх секторах економіки України, яка сьогодні є найбільш енергоємною у світі», – вважає керівник програм Інституту енергоефективності України Квентін Буланже.

Про це він сказав під час науково-практичної конференції «Енергоефективність – шлях до євроінтеграції», яка відбулась 26 лютого в Сокалі. Саме із підвищення енергоефективності невеликих міст варто розпочинати процес реформ, вважає міжнародний експерт. Адже міста споживають від 60 до 80% усіх енергоресурсів України, а потенціал їх енергозбереження досягає 50%.

За словами голови Сокальської районної ради Ігоря Дацюка, сьогодні район витрачає на теплопостачання понад 30 млн грн та майже 100 млн грн на електропостачання. Тож економія половини такої суми буде для району дуже важливою. «Зараз ми фактично викидаємо ці гроші у повітря через використання застарілого обладнання, моральну та фізичну зношеність систем енергопостачання, погану теплоізоляцію будівель тощо. А могли би з більшою користю використати ці кошти для розвитку нашого краю», – вважає він.

Спеціалісти енергосервісної компанії «Енергетична ефективність України» підрахували, що найбільше скорочення витрат можуть дати утеплення будівель з монтажем енергозберігаючих вікон (30%), модернізація котелень (20%) та монтаж світлодіодних систем освітлення (25%). Термін окупності таких заходів становить від 2 до 5 років.

Звичайно, не всі із запропонованих методів є дешевими, однак, існують міжнародні програми, участь у яких дозволить модернізувати господарство міста та району мінімальним коштом. Про те, як отримати фінансову допомогу на підвищення енергоефективності, також говорили на конференції.

Враховуючи зацікавлення, із яким обговорювали нові можливості керівники міста та району, віримо, що вже за кілька років Сокальщина стане процвітаючим енергоефективним краєм.

Довідка.

Інститут енергоефективності України – некомерційна дослідницька організація, незалежна від уряду, політичних партій та бізнес-груп, що сфокусована на просуванні ефективного використання енергії та альтернативної енергетики в Україні.

«Енергетична ефективність України» – енергосервісна компанія, яка створює та впроваджує технології комплексного енергозбереження, що ведуть до зниження енерговитрат та покращують економічні та екологічні показники об’єкта.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 16:12 :55