Новини » Події

Антоніна Колодій: Путін не зупиниться, поки його не зупинять

Антоніна Колодій

Останні Мінські домовленості – це поки що невеликий крок на довгому шляху до миру.

Про це сьогодні під час онлайн-інтернет-відеомоста між Львовом-Москвою-Петрозаводськом на тему «Як цьогорічні Мінські домовленості вплинуть на агресивну політику Росії проти України і реакцію на війну в Донбасі країн ЄС і США?» у Львівському прес-клубі заявила політолог Антоніна Колодій.

«Мінськ-2, по суті, ставив собі за мету закріпити те, що було досягнуто у попередніх Мінських домовленостях, і зафіксувати це на новому рівні з залученням провідних лідерів ЄС і Путіна як головного винуватця цієї ситуації. І його присутність на тих переговорах була важлива сама собою. На цьому етапі Україні вдалося згуртувати навколо себе майже всі цивілізовані країни. Так, ми би хотіли більшого від них, більш енергійної політики, але вже те, що вони пішли на ці переговори, я вважаю успіхом української дипломатії. Це невеликий крок на довгому шляху до миру», – сказала вона.

При цьому Антоніна Колодій додала, що ці домовленості нівелюються тим, що Росія їх не виконує, тому, на жаль, варто очікувати продовження війни.

«Ми не можемо очікувати миру, тому що ніхто ще не переміг у війні, ніхто не отримав вирішальної воєнної перемоги. У Путіна перевага в тому, що Росія має велику воєнну силу, а перевага України, що цивілізований світ на її боці. І це в якісь мірі урівнює позиції», – вважає політолог.

«Але Путін не зупиниться, поки його не зупинять. Ті санкції, які зараз застосовуються, це, очевидно, недостатні заходи», – сказала Антоніна Колодій.

Громадський діяч Андрій Іонов зазначив, що після Мінська-2 вірогідними є кілька різних варіантів розвитку ситуації.

«Звичайно, хотілося, щоб Мінські переговори завершились миром. Але те, що відбувається, і направленість умислу керівництва РФ свідчить, що якщо і буде якесь перемир’я, то воно буде недовго. Думаю, буде спроба повністю захопити Донецьку і Луганську області і далі поширювати свої територіальні претензії, тобто розбалансувати ситуацію в Україні і забезпечити тривалу нестабільність, щоб Українська держава розпалася або, скоріше за все, перетворилася на банального сателіта. Тому на інтуїтивному рівні є відчуття, що це не кінець і тиск буде продовжуватися», – сказав він.

Loading...