середа, 18 лютого, 2015, 12:12 Київ
Утікач Злочевський претендує на землю біля Майдану Незалежності, щоб розважати киян
Микола Злочевський. Фото: Чергинський Костянтин/УНІАН
Микола Злочевський. Фото: Чергинський Костянтин/УНІАН

Земельну ділянку на вул. Грушевського, 1Б у Центральному парку культури та відпочинку Києва загарбали структури колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського. Нині екс-чиновник переховується — його розшукує Генпрокуратура за підозрою в незаконному збагаченні.

Як встановила програма антикорупційних розслідувань «Наші гроші» (щовівторка о 22:35 на телеканалі ZIK), будівля на земельній ділянці за цією адресою, площею 601,5 кв. м., належить ТОВ «Паркпроектінвест». Про це свідчить Постанова Вищого господарського суду України.

Користувачами 1341 м. кв. землі на Грушевського 1б записані кияни Тарас Стрільчук та засновник «Паркпроектінвесту» Артур Одинець. Клопотання на 15-річну оренду землі під будинком подали ВАТ «Акціонерна компанія «Київреконструкція» і ТОВ «Паркпроектінвест». Останнє товариство також подало клопотання на оренду ділянки за цією ж адресою на 4439 кв. м. Загалом  «Паркпроектінвест» претендує на майже 6 тисяч метрів.

Зараз за адресою Грушевського, 1Б, встановлено паркан у два людських зрости.

Будинок на Грушевського, 1б, потрапив до «Паркпроектінвесту» зі скандалом: Київська прокуратура вимагала визнати недійсним договір купівлі-продажу. Раніше будівля належала Міністерству освіти — там був центр туризму і краєзнавства. 2006 року будівлю орендувало ВАТ «АК «Київреконструкція». Згодом це акціонерне товариство будинок викупило. Від «Київреконструкції» будівля перейшла у власність Тараса Стрільчука та Артура Одинця. Які 2011 року передали його до статутного фонду створеного тоді ж ТОВ «Паркпроектінвест».

Нині в будинку зберігаються деталі атракціонів та дахи від дерев'яних вуличних кафе, встановлених під Аркою дружби народів. Їхній власник — фірма «Київ Сіті Інтертеймент». Фірма з'явилася у грудні 2012 року, а влітку 2013-го підписала з КМДА інвестиційну угоду. За якою «Київ Сіті Інтертеймент» вкладає в оздоблення території парку 1,5 мільйона гривень. А КМДА дозволяє власникам фірми встановити в парку атракціони. Засновником «Київ Сіті Інтертеймент» значиться кіпрська «Даффона сервісес ЛТД». Зареєстроване товариство за однією адресою із «Паркпроектінвестом» - у офісі на вул. Рилєєва 10а у Києві, де «прописані» компанії Миколи Злочевського.

ТОВ «Паркпроектінвест» створили Артур Одинець і Тарас Стрільчук.

Тарас Стрільчук — бізнес-партнер одного з власників ВАТ «АК «Київреконструкція» Дмитра Крючкова. На час, коли «Київреконструкція» почала операції з будинком на Грушевського 1б, Дмитро Крючков був народним депутатом, а його брат, другий власник «Київреконструкції» Леонід — депутатом Київради.

2012 співвласником «Паркпроектінвесту» стала фірма ТОВ «Укртрансеко», зареєстрована у Києві за адесою Рилєєва 10а. Це — адреса реєстрації майже всіх фірм, пов'язаних із родиною Злочевських: Микола Злочевський («Еско-Північ», «Парі», «Укрнафтосервіс», ТОВ «Інфокс», представництво «Інфокс інк»), керівник «Укрнафтосервісу» Злочевського Олег Нелін («Науково-дослідний інститут «Вектор»), родина однокурсника і бізнес-партнера Злочевського Миколи Лісіна (ТОВ «Нафтоімпекс»). Ділянка під офісом на Рилєєва 10 також орендована фірмою Миколи Злочевського «Інфокс».

«Укртрансеко» має двох засновників – ТОВ «Добродій» та ТОВ «Віксен Джей Ел Ем». Одним із першозасновників ТОВ «Добродій» був Віктор Лісін. Його брат Микола - бізнес-партнер Миколи Злочевського у 6 фірмах. А син Євген має спільний бізнес із батьком Миколи Злочевського – Владиславом Валентиновичем. За даними ЗМІ, Микола Лісін — однокурсник Миколи Злочевського.

ТОВ «Віксен джей ел ем» постійно реєструється на закордонні фірми, які час від часу змінюються. Проте «Віксеном» завжди керували люди, які працювали на шурина Миколи Злочевського Олексія Леонова: Володимир Тимошенко був директором фірми Леонова «Бумтех», Аркадій Гаєвський – «Кам» та «Брілліант спіріт Україна». Остання, до речі, зареєстрована за одною адресою з ТОВ «Паркпроектінвестом» на столичній вул. Тимошенка, 9.

«Добродій» та «Віксен  джей ел ем» нині мають різні адреси реєстрації. Проте телефони у них досі відрізняються лише на одну цифру: 8044-468-71-51 — у «Добродія» та 8044-468-71-50 у «Віксену». Також «Віксен джей елем» є користувачем землі по Рилєєва, 10а, в одному дворі з фірмою «Інфокс».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 00:54 :19