live
Новини » Львів 6136

У Львові тисячі людей молились за мир до Нерукотворного образа Христа

Сьогодні, 15 лютого, у Львові тисячі людей молились за мир в Україні. Віряни зібрались на площі перед собором Святого Юра, де від 30 січня перебуває унікальна реліквія з Ватикану – Нерукотворний образ Ісуса Христа.

Як інформує репортер ZIK-Стрім Олена Маляренко, церковну відправу в Соборі Святого Юра провадив архиєпископ і митрополит Львівський Ігор. Аби люди надворі могли слідкувати за літургією перед воротами церкви встановили екран.

Свої молитви до Нерукотворного образу Ісуса Христа віряни посилають з вірою, що в країні настане мир. Люди бачать символізм у тому, що ікона прибула до України у найтяжчий для неї час.

«Папа, очевидно, дозволив вивезти реліквію з Ватикану, бо в нас триває війна. Ми, українці,  за це дуже переживаємо. Сьогодні зібрались для того, щоб помолитись за наших воїнів-героїв. Усі ми хочемо, щоб наша країна була вільна і щаслива», – розповіла львів’янка Іванна.

Протягом двох тижнів, відколи  Нерукотворний образ Ісуса Христа привезли до Львова, до церкви Святого Юра цілодобово стояли черги людей, які хотіли поклонитись святині. На почитання йшли дорослі і діти, воїни АТО, переселенці. Багато людей автобусами і поодинці приїжджали з-за меж Львівської області. Тож сьогодні люди прийшли на останнє почитання унікальної святині.

До собору Святого Юра одну із найцінніших святинь у християнському світі привезли 30 січня.  Це шматок тканини із зображенням Спасителя, наклеєний на кедрову дошку. Інша назва ікони - Хустка Абгара.  Образ перебуває в особистій захристії Папи Римського та зазвичай не доступний для очей паломників і останні 100 років не покидав Ватикан. Та на прохання Митрополита Львівського Ігоря, за благословенням Предстоятеля УГКЦ Патріарха Святослава, Папа Франциск дає в Україну для молитовного почитання цю реліквію

В Україні святиня мала пробути до 15 лютого. Втім, як сьогодні повідомили у прес-службі Львівської Архиєпархії УГКЦ, Римський Апостольський Престол, як виняток і знак особливої уваги до України, продовжив перебування Нерукотворного образу Ісуса Христа у Львові до вечора четверга 19 лютого 2015 року.

При цьому доступ до ікони обмежать. Впродовж цього часу у Архикатедральному Соборі Святого Юра богослужіння відбуватимуться за графіком, а храм буде відчинений до 23:00.

Всі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут

Loading...
Loading...
Loading...