Новини » Київ

Таємні будівельники Януковича: компанії з кола екс-заступника міністра Ісаєнка, – розслідування

Київська фірма «УНР ПІБ», яка у 2011-2012 року вигравала мільйонні тендери на розбудову президентської резиденції «Синьогора» в с. Гута Івано-Франківської області, входить до гнізда фірм екс-заступника Міністра регіонального розвитку та будівництва Дмитра Ісаєнка, звільненого прем‘єр-міністром через скандал із отриманням статусу учасника АТО.

Протягом минулих років ця компанія отримала підряди на суму понад 150 млн грн на будівництво у карпатській дачі Януковича. Серед них була й шокуюча угода від 2012 року на реконструкцію альтанки в «Синьогорі». Як з'ясувалося згодом, замість альтанки там будували ресторан за ціною розкішного голівудського мєтку – 24 млн грн (або майже 3 млн доларів за тодішнім курсом).

Як з’ясували журналісти програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші» (щовівторка о 22:30 на телеканалі ZIK), співвласник «УНР ПІБ» – Андрій Бондарець – вказує у реєстраційних документах одну з домашніх адрес Дмитра Ісаєнка та його дружини Наталі.

Крім того, одна з адрес реєстрації самої «УНР ПІБ» вул. Бориспільська, 26-В у Києві – саме серце будівельної імперії Дмитра Ісаєнка.

У цьому будинку прописано чимало пов’язаних з ним фірм. Зокрема, «Ніка Лтд», серед засновників якої фігурувала особисто дружина екс-чиновника Наталія Ісаєнко. А також компанії «Спецбудінвест-17» (власники: згаданий вже Андрій Бондарець та Анатолій Сільчук – вихідець з Центрального спеціалізованого управління Міноборони часів роботи там Дмитра Ісаєнка), фірми «Спецмехбуд-21» та «Княгиня Ярославна» (обидві оформлені на «Спецбудінвест-17»).

До того, як зайнятися будівництвом житла для Януковича, фірми друзів Ісаєнка отримали чимало договорів на будівництво житла для військовослужбоців. Ці договори датовані серединою 2000-их років, коли Дмитро Ісаєнко відповідав за будівництво в Міноборони, зокрема, очолював Центральне спеціалізоване будівельне управління Міноборони. На вул. Бориспільський у Києві – кілька ділянок Міноборони, де фірми друзів Ісаєнка будували або мали збудувати житло.

Компанія «Спецмехбуд-21» нині ще й судиться з Міноборони за 18 млн. грн. Конкретніше – з держустановою Міноборони – «70 УНР», створеною наказом Дмитра Ісаєнка у 2004 року.

Половину цього боргу, як видно з судової справи, «70 УНР» насправді винна не приватному «Спецмехбуду», а іншій структурі Міноборони – Центральному териториальному управлінню капітального будівництва (ЦТУКБ). Але у 2013 році міноборонівське ЦТУКБ просто відступило право вимоги цього боргу приватній фірмі друзів Ісєнка – «Спецмехбуд-21».

Тобто одна структура Міноборони позичила іншій 9 млн грн, а право забрати ці кошти віддала приватній фірмі з орбіти Дмитра Ісаєнка.

Loading...