Новини » Політика 7 лютого, 2015, 11:30
Розрив дипломатичних відносин з РФ поставить під загрозу мирний процес, – Клімкін

Розрив дипломатичних відносин приведе до того, що всі переговори вестимуться через посередників, і така ситуація не є найкращим виходом для України.

Про це сказав міністр закордонних справ Павло Клімкін в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

«У разі розриву дипломатичних відносин переговори вестимуться виключно через посередників. Сумніваюся, що ситуація, коли питання «про нас» вирішуватиметься «без нас», стала б найкращим виходом», – сказав він.

За його словами, розрив дипвідносин приведе доруйнування наявного переговорного формату і поставить під загрозу мінські домовленості.

«Росія має бути невід’ємною складовою вирішення наявної проблеми», – наголосив міністр.

«Якщо ми розірвемо дипломатичні відносини, це зруйнує існуючий переговорний формат і поставить під загрозу Мінські домовленості. А, як видно з останніх подій, саме цього й домагаються терористи з «ДНР» і «ЛНР», – підкреслив Павло Клімкін.

На його переконання, альтернативи дипломатичному вирішенню конфлікту на Донбасі і поверненню Криму не існує. Крім того, таку ж позицію поділяє і решта цивілізованого світу.

Водночас, за словами міністра, в умовах коли проти України ведеться гібридна війна, класичні засоби не завжди дієві, як немає «напрацьованих класичною дипломатією моделей реагування на гібридну війну».

«Для захисту суверенітету і незалежності України ми будемо використовувати всі наявні в нашому арсеналі засоби. А якщо в майбутньому будуть потрібні нові інструменти захисту, знайдемо і їх», – наголосив глава МЗС.

Як повідомлялося, 27 січня Верховна Рада України визнала Росію державою-агресором.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 17:46 :33