Новини » Ужгород

В Ужгороді презентували веселу концепцію оформлення дитячої лікарні

В Ужгородській міській дитячій клінічній лікарні презентували нову концепцію оформлення лікарняних приміщень.

Відтепер перебування у дитячій лікарні маленьких пацієнтів не буде таким сумним. Завдяки хорошій ідеї та роботі професійних дизайнерів та художників, – інформує власкор ІА ZIK.

Як розповів Ярослав Шафарь, ініціатор проекту, ідея зробити дитячу лікарню більш оптимістичною виникла тоді, коли з власною донькою вночі потрапили сюди. «Поки чекали лікаря, зрозуміли, що дуже важко заспокоїти дитину і чимось зайняти. Тоді виникла ідея, що якби інтер’єр закладу був веселішим, то дитина ситуацію сприйняла б не так важко. Діти, які потрапляють у приймальне відділення, дуже напружені, вони бачать білі халати, лікарів, уколи... Заспокоїти їх дуже важко,– розповів Ярослав Шафарь. – Поділився цією ідеєю з головним лікарем, він підтримав. Приміщення крім того потребувало ремонту, бо частина стін були обідрані, панелі пофарбовані масляною фарбою. Довелося знімати, робити ремонт. Далі художники зробили проект і далі розмалювали весь перший поверх лікарні».

На підготовчі ремонтні роботи пішло кілька місяці, саме зображення нанесли за кілька тижнів. Розмальовані стіни покриті антивандальним лаком, щоб не домальовували і не шкодили.

Ігор Рошко, головний лікар Ужгородської міської дитячої лікарні, зауважив, що подібні проекти популярні у лікарнях за кордоном. «Не раз бував за кордоном у дитячих лікарнях, всі відділення очікування для дітей оформлені різними малюнками з казковими персонажами,– каже Ігор Рошко. – Адже діти у лікарнях однозначно отримують стреси в очікуванні різних маніпуляцій, ін’єкцій, огляду. Тому пропозицію сприйняв позитивно, вона вдалася. Задоволені не тільки батьки і діти, персонал теж ходить і розглядає, їм дуже подобається. Маємо гарний євроремонт стін і чудові малюнки, які однозначно покращують настрій».

Юрій Угрин, дизайнер, розповів, що ремонтні підготовчі роботи здійснювали робітники з угорського села. «Були кумедні випадки, адже розмовляли вони виключно угорською. Хлопці досить швидко справилися, далі малювали львівські художниці. Складність проекту була у тому, що не можна було закрити приміщення, де проходили роботи, все треба було робити дуже акуратно і чисто, адже лікарня повинна була працювати».

Ярослав Шафарь також повідомив, що наразі ремонтується дитяча їдальня на третьому поверсі лікарні і проект буде мати продовження. За словами Ігоря Рошка, їдальня давно потребувала ремонту. Тому матеріали, які залишилися вирішили використати і силами працівників відремонтувати приміщення. Відтак їдальню теж розмалюють. Але дещо в іншому стилі – патріотичному  з використанням орнаментів та сюжетів з українських казок.

 

Loading...