Новини » Львів 1 лютого, 2015, 13:45
Від ран, одержаних в бою, помер ротний Залізної бригади Олександр Пащенко з Яворова
Пащенко
Пащенко

У Харківському госпіталі помер від ран, одержаних у бою за Україну в зоні АТО, командир штабної роти 3-го механізованого батальйону 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені Данила Галицького, мешканець міста Яворова Львівської області, капітан Олександр Михайлович ПАЩЕНКО. Новітнього Українського Героя поховали 31 січня на його малій Батьківщині – на Чернігівщині.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

Україна втратила справжнього сина – на тридцять третьому році життя загинув, виконуючи військовий обов’язок, Олександр Михайлович Пащенко.

Коротке життя наділила Олександру доля. Багато його задумів так і не втілилося: зокрема, мріяв побудувати в Яворові хату, навіть вже заяву на виділення земельної ділянки в Яворівську міськраду подав.

Народився Олександр 20 листопада 1982 року. 2000-го закінчив Дмитрівську загальноосвітню школу. Відповідально ставився до навчання, займався спортом, що й вплинуло на вибір майбутньої професії. Олександр навчався в Одеському інституті Сухопутних військ, після закінчення якого віддано служив Вітчизні.

Олександр завше був принциповою, душевною та ініціативною людиною, здобув авторитет серед друзів та знайомих. Був гарним сином матері Ольги Борисівні, хорошим братом та надійним другом. Батько помер, коли Сашкові було лише два рочки.

Олександр Пащенко вболівав за долю Української держави, отож і став на захист її територіальної цілісності командиром штабної роти 3 механізованого батальйону 24 окремої механізованої бригади, постійне місце дислокації якої місто Яворів Львівської області. Під часі боїв за село Кримське, що на Луганщині, був тяжко поранений та доправлений до Харківського шпиталю. На жаль, від одержаних ран серце 33-річного бійця зупинилося 27 січня.

Олександр загинув щирим патріотом та люблячим сином рідної країни. Україна вічно пам’ятатиме свого Героя!

Нагадаємо, що у неділю, 25 січня, до власкора IA ZIK потелефонувала вкрай засмучена мешканка Яворова пані Світлана, сповістивши, що її громадянського чоловіка важко поранено.

«Мені вдалося довідатися від військових, що хлопці винесли мого чоловіка з поля бою та відвезли в Лисичанськ, що він має страшні поранення. Їхала б туди вже в цій хвилині, але чи мене пропустять?», – журилася яворівчанка.

Журналіст спочатку звернув до яворівського волонтера Миколи Бузенка, який одразу ж знайшов місце у волонтерській автомашині, яка наступного дня мала відправлятися на Лисичанськ. Відтак за справу взявся, на прохання IA ZIK, екс-народний депутат України, лікар за фахом Василь Пазиняк (без цього мудрого й щирого чоловіка журналістам у вирішенні проблем з порятунку поранених вояків не обходяться й нині).

Спочатку пан Василь зв’язався з медиками Лисичанська, відтак домігся, щоб капітана Олександра Пащенка доправили в Харківський госпіталь.

«Як лише військовий стане транспортабельним, знайдемо борт, що привезти його у Львів: тут порятунком Олександра займуться медичні світила», – інформував власкора IA ZIK В. Пазиняк.

Тим часом пані Світлана терміново виїхала в Харків. Застала коханого ще живим. Телефонувала в Яворів: «Мене Саша чує…».

А 27 січня, по обіді жінка, ридаючи, мовила: «Нема вже мого Сашка… Його поховають 31 січня на Чернігівщини, тіло забрала в Бахмацький район його мама Ольга Борисівна. Батька у Сашка немає – помер, коли йому було лише два рочки…».

Довідка IA ZIK.

За інформацією Бахмацької РДА Чернігівської області, відповідно до розпорядження в. о. голови Бахмацької РДА з метою вшанування пам’яті загиблого військовослужбовця, офіцера Збройних Сил України Пащенка Олександра Михайловича, уродженця Бахмацького району, який загинув під час виконання військового обов’язку, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, мирних жителів на сході України, 31 січня 2015 року було проголошено в районі Днем жалоби.

На знак скорботи за загиблим на території району було приспущено Державні Прапори України з чорною стрічкою на будівлях і спорудах органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій району; обмежено проведення розважально-концертних заходів; заборонено звучання розважальної музики на ТОВ «Бахмацький ринок «Колос», у закладах торгівлі та громадському транспорті.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:01 :28