Новини » Львів 30 січня, 2015, 16:01
Занедбану віллу «Подолянка» у Львові внесли у держреєстр пам’яток

Двоповерхову віллу «Подолянка», що на вулиці Генерала Чупринки, 96 у Львові, внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив журналіст, краєзнавець, громадський діяч Ігор Мельник.

«Нам вдалося занести віллу на вул. Генерала Чупринки, 96 до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Її також хотіли зруйнувати», – написав він.

Ігор Мельник опублікував на своїй сторінці відповідний наказ Мінкультури від 15 жовтня 2014 року -Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Краєзнавець нагадав, що цю віллу у 1908 році збудував для своєї родини відомий львівський архітектор Михайло Ковальчук (1855–1938). З його слів, вілла «Подолянка», за описом Оксани Бойко, є зразком вілли, що репрезентує неоукраїнський стиль в архітектурі Львова поч. XX ст.

«Ще у 1970-х віллу хотіли знести, щоб збудувати на її місці багатоповерхівку. Але «Подолянку» врятував заслужений архітектор України Ярослав Новаківський (1920–1982) – старший син видатного художника Олекси Новаківського, – зазначив Ігор Мельник у своїй статті для журналу «Наша спадщина». – За рішенням Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини у Львівській області від 20 березня 2014 року віллу «Подолянка» на вул. Генерала Чупринки, 96 запропоновано внести до Переліку щойно виявлених пам’яток архітектури та містобудування. Науково-методична рада з питань охорони культурної спадщини при Міністерстві культури і туризму України підтримала цю пропозицію».

«На жаль, вже кілька років вілла, власником якої є ПАТ АК банк «Львів», перебуває у занедбаному стані без догляду та охорони. Цим користуються хулігани, злодії та безхатьки, які зривають металеві труби, кронштейни та ґрати, розбивають вікна, захаращують приміщення, перетворюють будівлю у притулок пияків та наркоманів. І все це за кілька кроків від Франківської районної адміністрації та районного відділення міліції, – наголосив автор публікації. – Мешканці сусідніх будинків вже кілька разів викликали міліцію, але правоохоронці затримували і штрафували окремих зловмисників, але охорону пам’ятки повинен забезпечити її власник. Банк «Львів» відреставрував свою будівлю на розі вул. Сербської та Руської. Невже він не може призупинити руйнування вілли «Подолянка»?..».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 18:25 :50