Новини » Економіка 26 січня, 2015, 15:51
В Україні створюється система загальнонаціонального протиповеневого моніторингу
Повінь на Львівщині у травні 2014 року. Фото: Оксана Сахаревич/ZIK
Повінь на Львівщині у травні 2014 року. Фото: Оксана Сахаревич/ZIK

В Україні створюється комплексна система загальнонаціонального протиповеневого моніторингу, що дозволить завчасно і точно виявляти можливі зони затоплень.


учасники прес-конференції щодо Системи загальнонаціонального протиповеневого моніторингу

Завдання – не допустити наслідків повені липня 2008 року на Заході України, коли загинули люди і матеріальні збитки склали кілька мільярдів гривень. Постраждала не лише Україна, а й сусідні регіони Молдови, Румунії, Словаччини та Угорщини. Ці країни об’єднали зусилля та отримали фінансову підтримку Європейського Союзу в рамках Румунсько-Молдавсько-Українського проекту East Avert, який реалізовує компанія «Банкомзв’язок» із залученням провідних вітчизняних експертів.


зав. відділом математичного моделювання навколишнього середовища Інституту проблем математичних машин та систем НАН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, професор Інституту радіоекології університету Фукусіма ( Японія) Марк Железняк

Завідувач відділом математичного моделювання навколишнього середовища Інституту проблем математичних машин та систем НАН України, професор Інституту радіоекології Університету Фукусіми (Японія) Марк Железняк стверджує: «Система загальнонаціонального протиповеневого моніторингу дозволить скоротити щорічні людські втрати та матеріальні збитки від повеней у басейнах річок Прут та Серет. Проект об’єднає підсистеми автоматизованого вимірювання та збору даних моніторингу за станом річок, нові цифрові карти їх басейнів, а також сучасні комп’ютерні моделі прогнозу рівнів можливих затоплень цих річок. Як показують дослідження, у Карпатах частота високих паводків надалі буде збільшуватися. Є вірогідність великого паводка у найближчі роки. І ми маємо бути готові…».

Унікальна електронно-математична модель прогнозування повеней, можливих наслідків та схем запобігання і попередження стихійного лиха дозволить отримувати точну та оперативну інформацію про рівні води з автоматичних гідропостів для оцінки ситуації. Стане можливим моделювати та прогнозувати сценарії розвитку повеневої ситуації та визначати зони високого ризику паводків.


зліва направо: Марк Железняк, провідний ГІС-аналітик (геоінформаційні системи) в Україні, автор підручника з просторового аналізу ГІС, провідний експерт з впровадження ГІС для низки європейських  проектів Олексій Іщук, Олександр Мельник- керівник Фонду «ГІС- Асоціація України»

На думку провідного ГІС-аналітика в Україні, експерта з впровадження ГІС (геоінформаційні системи) для низки європейських проектів Олексія Іщука, також на меті створити якісну систему інформування: «Вже створені геопортали на картографічній основі, де можна ознайомитися з потрібною інформацією. Наразі доступ регламентований, але ставиться умова інформувати населення. Люди повинні знати, які місця можуть бути затоплені і які є шляхи евакуації. Це сучасні системи оповіщення населення…».


зліва направо: Юлія Оліфір, директор департаменту систем технологічного моніторингу АТ «Банкомз'язок» Микола Курган,  зав. відділом математичного моделювання навколишнього середовища Інституту проблем математичних машин та систем НАН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, професор Інституту радіоекології університету Фукусіма ( Японія) Марк Железняк

Директор департаменту систем технологічного моніторингу АТ «Банкомзв’язок» Микола Курган повідомив, що на даний проект європейський союз виділяє 14 мільйонів 680 тисяч гривень. Проект дозволить оновлювати інформацію щодо рівня та температури води кожну годину. Запуск в експлуатацію комплексної системи загальнонаціонального повеневого моніторингу прогнозування паводків на ріках Прут та Серет планується до кінця листопада цього року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 11:07 :46