Новини » Київ 23 січня, 2015, 12:29
У Києві до Президента прийшли активісти, обурені відсутністю люстрації
Біля АПУ в Києві активісти Громадського люстраційного комітету провели акцію «Президент і люстрація: 100 днів саботажу» з вимогою до президента звільнити з займаних посад осіб, які підпадають під дію Закону «Про очищення влади». Фото: Мусієнко Владислав/У
Біля АПУ в Києві активісти Громадського люстраційного комітету провели акцію «Президент і люстрація: 100 днів саботажу» з вимогою до президента звільнити з займаних посад осіб, які підпадають під дію Закону «Про очищення влади». Фото: Мусієнко Владислав/У

Сьогодні, 23 січня, у Києві громадські активісти пікетували Адміністрацію Президента України, вимагаючи від голови держави вжити рішучих заходів щодо виконання умов закону «Про очищення влади», який набув чинності рівно 100 днів тому.

Свідком події був репортер ZIK-Стрім Максим Осовський.

Протестна акція «Президент і люстрація: 100 днів саботажу» зібрала біля президентської канцелярії кілька десятків активістів із громадського люстраційного комітету, до яких долучились опозиційні діячі з Казахстану та Польщі. Вони звернулись до Петра Порошенка з вимогою звільнити чиновників, які підпадають під дію Закону «Про очищення влади», і нарешті запровадити справжню люстрацію,  а не імітувати діяльність. Пікетувальники стояли з плакатами «100 днів саботажу», «Люстрації так, імітації – ні», «Не панікуй, люстрація – це не кастрація». Поруч із промовцями на імпровізованому мітингу стояв символ народної люстрації – смітник, з якого визирали «ноги» чиновника.

«Йде шалений спротив виконанню люстраційного закону з боку державних органів. За період його дії під автоматичну люстрацію потрапили лише 354 особи, а решта - продовжують працювати. Ми прийшли до гаранта Конституції, вимагаючи, щоб закон «Про очищення влади» почав працювати. Адміністрація Президента, яка мала б слідкувати за цим, свої обов’язки не виконує, чиновники Януковича продовжують займати посади навіть на високих щаблях державної влади», – наголосив під час акції протесту активіст, член громадської ради з питань люстрації при Мін'юсті Максим Маньковський.

До мітингувальників долучився опозиціонер з Казахстану Болат Атабаєв. Він повідомив, що прийшов на акцію протесту, бо вважає, що посіпаки Януковича, які залишились у Генеральній прокуратурі України, допомагають режиму Путіна та потурають гнобленню казахстанської опозиції.

«Генеральна прокуратура України працює за гроші Назарбаєва. Казахські провладні парламентарі платять гроші українським прокурорам, аби ті оголошували у розшук наших опозиціонерів за неіснуючі злочини. Вони потурають режиму Путіна, від якого залежний Назарбаєв, боротись з нами, щоб контролювати Казахстан. Тому я підтримую українських борців за люстрацію», – пояснив свою присутність на акції Болат Атабаєв.

До пікетувальників вийшов заступник голови Адміністрації Президента України Андрій Таранов і вони передали йому звернення до Петра Порошенка з переліком чиновників, які, на їхню думку, давно мали бути звільнені з посад. Разом із цим зверненням активісти вручили представникові Адміністрації Президента великий примірник Закону «Про очищення влади», щоб нагадати про критерії люстрації.  

«Я дякую всім, ми вас почули. Звернення ми передамо Президентові. Результати люстрації ви побачите найближчим часом», – пообіцяв Андрій Таранов.

Всі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 22:39 :44