Новини » Політика

Суддею, що повернув кошти екс-міністру Присяжнюку, тепер займеться прокуратура

Фото: krasproc.ru

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції вирішили звернутися до Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ щодо повернення арештованих коштів сестрі екс-міністра-аграрія Миколі Присяжнюка, який зараз перебуває у бігах, а також перевірити долю арештованих коштів та іншого майна екс-паливного міністра Едуарда Ставицького.

Про це повідомив секретар Комітету Дмитро Добродомов – інформує прес-служба «Народного контролю».

Нагадаємо, 1 млн. 717 тис. доларів, 9 тис. євро і 1млн. 250 тис. грн. були вилучені під час обшуку у помешканні сестри екс-міністра Присяжнюка Сімонової Л. В. У кінці березня минулого року рішенням Печерського райсуду, на ці кошти було накладено арешт. Та вже у липні 2014 року ці кошти було повернуто ухвалою слідчого судді цього ж Печерського районного суду Києва – Підпалого В. В.

«Це той самий суддя, який зняв арешт на кошти Арбузова! Найцікавіше, що представники Генпрокуратури України, котра покликана захищати інтереси держави, не оскаржили таке рішення слідчого судді. Якби ця інформація не дійшла до нашого Комітету, ніхто б і не знав про такі ганебні дії працівників суду та прокуратури», - заявив Добродомов

Нагадаю, що Присяжнюка підозрюють у вчинені злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна, або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах) – карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна та ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене у особливо великих розмірах або організованою групою) – санкція від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією.

Відтак, Генеральна прокурора України перевірить законність дій слідчого судді Печерського районного суду м. Києва В.В. Підпалого у частині прийняття ухвали на скасування арешту коштів, вилучених у Присяжнюка, а також бездіяльності працівників прокуратури, які не відреагували на вказану ухвалу.

У зв’язку з такими подіями, також запропоноано дізнатись і про долю майна, вилученого у колишнього Міністра енергетики і вугільної промисловості Едуарда Ставицького.

Нагадаємо, в результаті обшуку помешкань Едуарда Ставицького було вилучено 50 кілограмів золота у злитках, близько 5 мільйонів доларів готівкою, мішки з діамантами і коштовностями і 16 дорогих годинників (за попередніми даними їх оціночна вартість становить кілька мільйонів доларів.

За відповідні рішення в антикорупційному Комітеті проголосували сьогодні, 21 січня.

Loading...